Sankt Petersburg: Jeden z tenisistów zakażony koronawirusem

Tenis
Sankt Petersburg: Jeden z tenisistów zakażony koronawirusem
fot. PAP
Jeden z uczestników zakażony koronawirusem.

Jeden z uczestników rozpoczynającego się w poniedziałek tenisowego turnieju ATP w Sankt Petersburgu miał pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowali organizatorzy. Nieco później przekazali, że z imprezy wycofał się Amerykanin Sam Querrey.

Jak przekazano w komunikacie ATP, tenisista czuje się dobrze, nie wykazuje żadnych objawów choroby. Został poddany kwarantannie, a trwa ustalanie siatki jego kontaktów z ostatnich dni.

 

Organizatorzy nie poinformowali oficjalnie, że chodzi o Querreya, ale tak twierdzą niektóre rosyjskie media, powołujące się na anonimowe źródła. I jest on jedynym zawodnikiem, który wycofał się z rywalizacji i zniknął z drabinki, a miał grać w pierwszej rundzie z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

 

ZOBACZ TAKŻE: ATP na Sardyni: Majchrzak odpadł w pierwszej rundzie

 

33-letni Amerykanin zajmuje obecnie 49. pozycję w światowym rankingu.

 

W obsadzie halowych zawodów w St. Petersburgu, których pula nagród wynosi prawie 1,4 mln dolarów, nie ma polskich tenisistów. 25. edycja turnieju rozegrana zostanie w mogącym pomieścić siedem tysięcy kibiców kompleksie Sibur-Arena, ale ze względu na obostrzenia epidemiczne trybuny będą mogły być zapełnione najwyżej w połowie

PeZet, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze