Andrzej Kostyra: Pandemio sukcesów polskich sportowców trwaj!

Żużel
Andrzej Kostyra: Pandemio sukcesów polskich sportowców trwaj!
Fot. PAP/EPA
- 50 lat zajmuję się już polskim sportem jako dziennikarz, ale takiej serii wielkich sukcesów jesienią nie pamiętam - pisze Andrzej Kostyra.

50 lat zajmuję się już polskim sportem jako dziennikarz, ale takiej serii wielkich sukcesów jesienią nie pamiętam.

Najpierw fenomenalne osiągnięcia Roberta Lewandowskiego: strzelanina w Bundeslidze, zwycięstwo z Bayernem w Lidze Mistrzów, wyróżnienie od UEFA dla najlepszego piłkarza w Europie. Potem Bartosz Zmarzlik broni mistrzostwa świata na żużlu, Jan Błachowicz zdobywa mistrzostwo UFC. Wczoraj Iga Świątek jako pierwsza Polka zwycięża w tenisowym turnieju Wielkiego Szlema na kortach Rolanda Garrosa, a Mamed Chalidow błyskawicznie, w kapitalnym stylu odzyskuje mistrzostwo KSW w wadze średniej nokautuje butnego Anglika Scotta Askhama (twierdził, że Polak nie ma szans przetrwać 5 rund).

 

Przy tych gigantycznych sukcesach trochę niezauważony przemknął kolejny wielki sukces polskiego sportowca – zwycięstwo Jana Krzysztofa Dudy nad najlepszym szachistą świata Magnusem Carlsonem. Młodziutki Polak (22 lata) pokonał Norwega, który był niezwyciężony w 125 meczach, przez 801 dni (najdłuższa passa w historii).

 

ZOBACZ TAKŻE - Media w USA zachwycone Igą Świątek: Triumf w Paryżu krótko po maturze

 

A wszystko to w czasach bolesnej pandemii wywołanej Covidem 19. Jeśli ta pandemia ma wyglądać w polskim sporcie tak jak tej jesieni, to niech jeszcze długo trwa. Bo jest jeszcze kilka szczytów do zdobycia w polskim sporcie.

 

Marzy mi się teraz, że śladami Roberta, Bartosza, Igi, Mameda i Jana Krzysztofa pójdą inni. Kamil Szeremeta wzniesie się na niebotyczne wyżyny i sprawi mega sensację, pokona Genadija Gołowkina, zdobędzie mistrzostwo świata w boksie w wadze średniej. Mateusz Gamrot tak jak Błachowicza wywalczy mistrzostwo UFC w wadze lekkiej, a i Joanna Jędrzejczyk odzyska pas mistrzyni największej organizacji MMA. Piłkarze zdobędą medal na Euro, a siatkarze zdominują Europę i świat.

 

Wtedy pozostanie tylko jedno. Adam Kownacki bierze rewanż na Heleniusie, a potem zdobywa nieuchwytne do tej pory dla Polaków mistrzostwo świata w boksie w wadze ciężkiej.

 

A co, pomarzyć nie można?

Andrzej Kostyra, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze