EBL: Polski Cukier Toruń wysoko pokonał Asseco Arkę Gdynia

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń szybko wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca meczu

Polski Cukier Toruń wygrał z Asseco Arką Gdynia 94:79 (27:17, 17:14, 22:25, 28:23) w rozgrywanym awansem meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Polski. To dopiero trzecie w sezonie zwycięstwo "Twardych Pierników" w ich ósmym spotkaniu. Arka ma bilans 4-4. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był we wtorek Donovan Jackson z 24 punktami, trzema zbiórkami i trzema asystami. W ekipie gości wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 18 punktami, czterema zbiórkami i czterema asystami.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i głównie dzięki trafieniom Aarona Cela prowadzili już 10:3. Później ta przewaga jeszcze bardziej rosła, nawet do 13 punktów po zagraniu Bartosza Diduszki. Pojedyncze akcje Marcina Malczyka i Wojciecha Czerlonki trochę zmieniły sytuację, ale "trójka" Obiego Trottera ustawiła wynik po 10 minutach na 27:17.

W drugiej kwarcie zespół trenera Jarosława Zawadki nie był już tak skuteczny, ale nadal utrzymywał sporą przewagę, a rzuty Żołnierewicza i Krzysztofa Szubargi nie wystarczały do efektywnego odrabiania strat. Kolejne trafienia Trottera sprawiały, że po pierwszej połowie torunianie prowadzili 44:31.

W trzeciej kwarcie bardzo aktywny był Jackson. Po jego "trójce" przewaga gospodarzy wynosiła już 17 punktów. Asseco Arka nie potrafiła zanotować serii punktowej, która pozwoliłaby zbliżyć się jej do przeciwników. Nawet po kolejnych rzutach Mikołaja Witlińskiego. Po 30 minutach było 66:56.

Akcje Czerlonki zmniejszyły jednak straty gdynian do ośmiu punktów w kolejnej części meczu. Czym odpowiedział Polski Cukier? Serią 8:0. Późniejszy kolejny rzut Jacksona oznaczał, że torunianie mieli aż 21 punktów przewagi. Tego zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie był już w stanie odrobić.

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 94:79 (27:17, 17:14, 22:25, 28:23)

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 24, Aaaron Cel 17, Keyshawn Woods 13, Damian Kulig 13, Obie Trotter 13, Bartosz Diduszko 8, Aleksander Perka 4, Marcin Wieluński 2, Carlton Bragg 0, Michał Samsonowicz 0.

Asseco Arka Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 18, Wojciech Czerlonko 11, Krzysztof Szubarga 9, Filip Dylewicz 9, Adam Hrycaniuk 8, Mikołaj Witliński 8, Igor Wadowski 5, Michał Pluta 5, Mateusz Kaszowski 3, Marcin Malczyk 3, Maciej Marcinkowski 0, Marcin Kowalczyk 0.