Giro d'Italia: Team Jumbo-Visma wycofał się z wyścigu

Inne
Giro d'Italia: Team Jumbo-Visma wycofał się z wyścigu
fot. PAP
Team Jumbo-Visma wycofał się z wyścigu.

Team Jumbo-Visma jest drugim zespołem, po Mitchelton-Scott, który wycofał się z trwającego kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Ma to związek z kilkoma potwierdzonymi zakażeniami koronawirusem wśród zawodników i sztabów.

Kilka godzin przed startem 10. etapu Mitchelton-Scott powiadomił w komunikacie, że koronawirusa wykryto u czterech członków sztabu. W ubiegłym tygodniu z dalszych startów z tego samego powodu musiał zrezygnować lider tej ekipy Simon Yates.

 

Ponadto w poniedziałek zakażenie stwierdzono u dwóch kolarzy innych teamów. Teraz wiadomo już, że chodzi o Holendra Stevena Kruijswijka (Jumbo-Visma) i Australijczyka Michaela Matthewsa (Sunweb). Pozytywne wyniki badań mieli również członkowie sztabów Ineos-Grenadiers i AG2R-La Mondiale.

 

"Mitchelton-Scott wycofuje swój zespół z trwającej edycji Giro d'Italia w związku z wynikami pierwszych badań w czasie dnia odpoczynku. Po dwóch seriach negatywnych testów w piątek i sobotę, drużynę powiadomiono o czterech pozytywnych wynikach członków sztabu w badaniach przeprowadzonych w niedzielny wieczór" - napisał w oświadczeniu team.

 

ZOBACZ TAKŻE: Giro d'Italia: Dwa przypadki koronawirusa, Mitchelton-Scott się wycofał

 

Wtorkowe informacje stawiają pod znakiem zapytania możliwość kontynuowania imprezy we Włoszech. Nie pomagają głosy krytyki kolarzy pod adresem organizatorów.

 

"W jednym z hoteli byliśmy zakwaterowani z czterema czy pięcioma innymi zespołami, ale była tam też obsługa, policja, normalni goście. Wszyscy korzystali z tego samego szwedzkiego stołu. Myślę, że to był błąd" - mówił w poniedziałek na antenie "The Cycling Podcast" Holender Jos van Emden (Jumbo-Visma).

 

Poniedziałek był dniem wolnym, a we wtorek kolarze mają przejechać 177 km z Lanciano do Tortoreto. Wyścig ma się zakończyć 25 października w Mediolanie.

PeZet, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie