Liga Narodów: Grad goli w Kolonii i wygrana Ukrainy z Hiszpanią

Ukraińcy okazali się lepsi od Hiszpanów.

Sześć bramek padło w spotkaniu Niemiec ze Szwajcarią. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Ponadto reprezentacja Ukrainy niespodziewanie pokonała w Kijowie Hiszpanię 1:0.

Szwajcarzy wyszli na prowadzenie już w 6. minucie meczu. Do siatki trafił Mario Gavranović. Na 2:0 w 26. minucie spotkania podwyższył Remo Freuler. Zawodnik Atalanty Bergamo pokonał Manuela Neuera efektowną podcinką. Dwie minuty później gola kontaktowego dla reprezentacji Niemiec zdobył Timo Werner. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ zmianie. "Helweci" zeszli na przerwę prowadząc 2:1.

Dziesięć minut po zmianie stron podopieczni Joachima Loewa doprowadzili do wyrównania, a do siatki futbolówkę skierował Kai Havertz. Niemcy jednak nie cieszyli się długo z remisu. W 57. minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Gavranović i Szwajcarzy ponownie wyszli na prowadzenie. Ten stan utrzymał się przez zaledwie trzy minuty. W 60. minucie Yanna Sommera pokonał Serge Gnabry. Piłkarz Bayernu Monachium popisał się spektakularnym strzałem piętą.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Niemcy i Szwajcarzy podzielili się punktami.

Niemcy - Szwajcaria 3:3 (1:2)

Bramki: Werner 28, Havertz 55, Gnabry 60 - Gavranović 5, 57, Freuler 26.

Pierwsza połowa meczu Ukraina - Hiszpania zakończyła się bez goli. Więcej okazji do zdobycia gola mieli piłkarze Luisa Enrique. Okazje do zdobycia gola mieli Rodrigo, Ansu Fati oraz Sergio Ramos. Ukraińcy w pierwszej odsłonie nie stworzyli sobie klarownych okazji do pokonania Davida de Gei.

W drugiej połowie również bliżej wyjścia na prowadzenie byli Hiszpanie. W 65. minucie meczu znakomitą szansę do strzelenia gola zmarnował Rodri. Niespełna kwadrans przed końcem Andriy Yarmolenko zagrał do Viktora Tsygankova, który oddał mocny strzał z krawędzi pola karnego. Piłka zatrzepotała w siatce. Ukraińcy objęli prowadzenie w meczu.

Korzystny wynik podopiecznym Andriya Szewczenki udało się utrzymać do końcowego gwizdka. Ukraińcy niespodziewanie pokonali Hiszpanów.

Ukraina - Hiszpania 1:0 (0:0)

Bramka: Tsygankov 76