Mecze mistrzostw Europy bez kibiców na trybunach?

Piłka nożna
Mecze mistrzostw Europy bez kibiców na trybunach?
fot. Cyfrasport

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Ceferin przyznał, że podczas przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu mecze mogą być rozgrywane przy pustych trybunach. – Przygotowujemy różne scenariusze – powiedział szef UEFA.

Pierwotnie turniej miał się odbyć latem 2020 roku, ale został przełożony na 2021 z powodu pandemii koronawirusa. Na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja w Europie i na świecie znacząco poprawi się do momentu rozpoczęcia turnieju.

 

– Zastanawiamy się, co możemy zrobić z kibicami. Bez publiczności, a może 30, 50, 70 procent... – powiedział Ceferin na antenie telewizji ARD.

 

Przyszłoroczne ME mają się odbyć w 12 krajach, choć to rozwiązanie wydaje się coraz mniej prawdopodobne, biorąc pod uwagę nie tylko liczbę zakażeń, ale także wprowadzane przez każde państwo ograniczenia w podróży.

 

– Na razie planujemy Euro w kształcie, w jakim byśmy go chcieli – zapewnił szef UEFA, dodając jednak, że taka formuła turnieju w obecnych czasach jest "niezbyt szczęśliwa".

 

Zobacz także: Cristiano Ronaldo ma koronawirusa!

 

– Jeszcze o tym nie myślimy, ale niektóre rzeczy można zmienić. Jest niewiele krajów, które mogłyby poradzić sobie same z takim turniejem. Niemcy byłyby oczywiście odpowiednim rozwiązaniem, ale na razie tego nie rozpatrujemy – dodał Ceferin.

 

Niemcy mają być gospodarzem kolejnej edycji ME w 2024 roku.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze