Nikola Wielowska mistrzynią Europy juniorek. Obfity plon medalowy Polaków

MME w kolarstwie torowym odbywają się we włoskiej Fiorenzuoli.

Nikola Wielowska zdobyła tytuł mistrzyni Europy juniorek w omnium w ostatnim dniu mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów na torze kolarskim we włoskiej Fiorenzuoli. W całej imprezie Polacy wywalczyli 17 medali - trzy złote, osiem srebrnych i sześć brązowych.

Oprócz Wielowskiej, która wywalczyła swój czwarty medal w tych zawodach, we wtorek na podium stanęli: Nikola Sibiak i Nikola Seremak, zajmując drugie i trzecie miejsce w keirinie zawodniczek do lat 23, Wiktoria Pikulik - druga w omnium w tej samej kategorii wiekowej oraz Mateusz Sztrauch - trzeci w keirinie młodzieżowców.

W poprzednich dniach złote medale zdobyli Bartosz Rudyk (młodszy brat utytułowanego Mateusza Rudyka) w scratchu młodzieżowców oraz juniorki w sprincie drużynowym: Wielowska, Joanna Błaszczak i Natalia Nieruchalska.

Srebrne wywalczyli: Tomasz Burawski, Maciej Fąk, Tomasz Grzesiak i Adam Janeczek w sprincie drużynowym juniorów, Wielowska w scratchu juniorek, Zuzanna Olejniczak w wyścigu na dochodzenie juniorek, Adam Woźniak w wyścigu eliminacyjnym juniorów, Burawski w sprincie indywidualnym juniorów oraz Wielowska i Olejniczak w madisonie juniorek.

Po brązowe sięgnęli: Karolina Kumięga, Karolina Lipiejko, Wiktoria Pikulik i Anna Sagan w wyścigu drużynowym na dochodzenie, Wiktoria Pikulik i Patrycja Lorkowska w madisonie, Paulina Petri, Nikola Sibiak i Nikola Seremak w sprincie drużynowym oraz Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn w madisonie - wszyscy w kategorii młodzieżowej.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw pierwsze miejsce zajęły Niemcy (13 złotych, po dziewięć srebrnych i brązowych), przed Rosją (10-3-7), Włochami (5-4-4), Belgią (5-2-3) i Polską (3-8-6).