Piotr Zieliński może wrócić do domu! Piłkarze i sztab Napoli zakończyli izolację

Piłka nożna
Piotr Zieliński może wrócić do domu! Piłkarze i sztab Napoli zakończyli izolację
fot. Cyfrasport
Piotr Zieliński zakończył izolację w ośrodku szkoleniowym Castel Volturno.

Piłkarze i sztab trenerski Napoli otrzymali zgodę włoskiego organu ds. zdrowia (ASL) na zakończenie izolacji w ośrodku szkoleniowym Castel Volturno ze względu na wynik testów na koronawirusa, które nie przyniosły kolejnych pozytywnych przypadków - poinformował klub. Trenerzy i zawodnicy, w tym Piotr Zieliński, mogą wrócić do domów.

Piłkarze Napoli przebywali w izolacji od początku miesiąca (3 października), po tym jak kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania w 3. kolejce Serie A z Juventusem Turyn dwóch zawodników uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa - jednym z nich był reprezentant Polski Zieliński.

 

Zobacz także: Sztab szkoleniowy reprezentacji Islandii na kwarantannie

 

Serie A odmówiła odwołania meczu, na którym nie stawiła się w Turynie drużyna Napoli. Natomiast piłkarze Juventusu przyjechali autokarem na stadion.

 

 

Zgodnie z włoskim protokołem, mecze powinny być rozgrywane pod warunkiem, że każda drużyna ma co najmniej 13 dostępnych zawodników. Jednak zespoły mają prawo raz w sezonie poprosić o przełożenie spotkania w sytuacji, gdy 10 piłkarzy zostanie zainfekowanych w jednym tygodniu. Sędzia sportowy Serie A nie zdecydował jeszcze, czy nałoży na Napoli walkower 0:3 za naruszenie zasad protokołu. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie