PKO BP Ekstraklasa: Kolejne dwa zakażenia w Piaście

Dwa przypadki zakażenia koronawirusem zostały wykryte podczas testów, które przeszli piłkarze, sztab trenerski i pracownicy ekstraklasowego Piasta Gliwice.

Obie zakażone osoby przebywają na kwarantannie. Tydzień wcześniej też były dwa pozytywne wyniki testów w gliwickim klubie.

W połowie września, przed spotkaniem eliminacji Ligi Europy z austriackim TSV Hartberg, w Piaście zdiagnozowano zakażenie u pierwszych dwóch osób. Jedną z nich był trener Waldemar Fornalik, który do pracy wrócił w podczas ligowego meczu z Lechem Poznań, przegranego przez gliwiczan na własnym stadionie 1:4.

W ekstraklasie trwa przerwa w rywalizacji na mecze reprezentacji. Gliwiczanie w sobotę na wyjeździe zagrają w lidze z Cracovią.