Formuła 1: Dwa przypadki koronawirusa w Renault

Moto
Formuła 1: Dwa przypadki koronawirusa w Renault
Fot. PAP
Nie wiadomo, u kogo wykryto koronawirusa w zespole Renault.

W zespole Formuły 1 Renault wykryto dwa przypadki zarażenia Covid-19 - potwierdził w środę oficjalnie zespół. Nie ujawniono u kogo testy dały wynik pozytywny, team potwierdził tylko, że w sumie sześć osób zostało skierowanych na kwarantannę.

Badania wykonano po niedzielnym wyścigu o Grand Prix gór Eifel, gdy ekipa przenosiła się na tor w Barcelonie, gdzie testy miał prowadzić dwukrotny mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso, który od sezonu 2021 wraca do zespołu z Enstone.

 

Sześć osób na kwarantannie zostało zatrzymanych w hotelu w Barcelonie, nie brali udziału w zajęciach na torze La Catalunya. Nie wiadomo, czy będą one mogły wrócić do zespołu przed kolejną rundą mistrzostw świata F1 - wyścigiem o Grand Portugalii zaplanowanym na 25 października.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Hamilton wyrównał rekord Schumachera

 

Zespół potwierdził także, że testy wykonane u kierowców teamu Australijczyka Daniela Ricciardo i Francuza Estebana Ocona oraz pracowników serwisu bezpośrednio obsługujących bolidy dały wyniki negatywne.

 

To kolejny przypadek ujawnienia zarażenia Covid-19 w ekipie F1. Takie przypadki wcześniej ujawniono już m.in. w ekipach Racing Point i McLaren, ostatnio w zespole mistrza świata Mercedesie. Dotychczas jedynym zakażonym kierowcą był Meksykanin Sergio Perez z Racing Point.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze