Liga Narodów: Efektowne zwycięstwo! Reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę

Piłkarze reprezentacji Polski mieli co świętować.

Reprezentacja Polski pokonała 3:0 Bośnię i Hercegowinę w środowym spotkaniu Ligi Narodów. Gole dla podopiecznych Jerzego Brzęczka strzelili Robert Lewandowski i Karol Linetty. Kapitan polskiej kadry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Od samego początku spotkania było widać, że obie drużyny ofensywne podeszły do środowego meczu. Już w 2. minucie swojej okazji szukał Miralem Pjanić, jednak jego uderzenie zza pola karnego skutecznie odbił Wojciech Szczęsny. Później do głosu doszli gospodarze. Zaskoczyć golkipera gości próbowali między innymi Kamil Grosicki i Robert Lewandowski, a z dystansu swojego gola szukał także Linetty. W 15. minucie goście zobaczyli czerwoną kartkę. Na dobrą pozycję wychodził Lewandowski, który został sfaulowany przez Anela Ahmedhodzicia i sędzia wyrzucił go z boiska.

W kolejnych minutach Biało-Czerwoni próbowali otworzyć wynik meczu. W 22. minucie Lewandowski zmarnował doskonałą sytuację, a kilka chwil później trafił w słupek. Wreszcie wpisał się na listę w 40. minucie. Kapitan polskiej kadry najprzytomniej zachował się w polu karnym i strzelił gola na 1:0. Gdy wydawało się, że do przerwy piłkarze Brzęczka będą prowadzić 1:0, jeszcze w pierwszej części trafienie na 2:0 zanotował Linetty, strzałem głową pokonując Ibrahima Sehicia.

Polacy efektownie zakończyli pierwszą połowię i równie dobrze rozpoczęli drugą. W 52. minucie Mateusz Klich popisał się dokładnym dośrodkowaniem, a Lewandowski zachował spokój w polu karnym i ponownie pokonał Sehicia. W kolejnych minutach tempo gry nieco siadło. Polacy wysoko prowadzili, a Bośniacy - grający w osłabieniu - przede wszystkim nie chcieli stracić kolejnych goli.

Dla reprezentacji Polski było to drugie zwycięstwo z Bośnią i Hercegowiną w aktualnej edycji Ligi Narodów. Oprócz zdobycia kompletu punktów w starciach z Bośniakami, podopieczni Brzęczka przegrali 0:1 z Holandią i zremisowali bezbramkowo z Włochami.

Polska - Bośnia i Hercegowina 3:0 (2:0)
Bramki: Lewandowski 40, 52, Linetty 45

Żółte kartki: Mateusz Klich, Jan Bednarek - Miralem Pjanic, Sead Kolasinac, Haris Hajradinovic.

Czerwona kartka: Anel Ahmedhodzic (15).

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora (72. Bartosz Bereszyński), Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca – Kamil Jóźwiak (72. Michał Karbownik), Karol Linetty, Jacek Góralski, Mateusz Klich (64. Krzysztof Piątek), Kamil Grosicki (64. Damian Kądzior) – Robert Lewandowski (58. Arkadiusz Milik).

Bośnia i Hercegowina: Ibrahim Sehic – Branimir Cipetic, Anel Ahmedhodzic, Sinisa Sanicanin, Sead Kolasinac – Gojko Cimirot, Miralem Pjanic (32. Dennis Hadzikadunic), Amir Hadziahmetovic (74. Haris Hajradinovic) – Edin Visca (58. Amer Gojak), Edin Dżeko (58. Smail Previjak), Rade Krunic (74. Deni Milosevic).

Sędzia: Craig Pawson (Anglia). Widzów: około 10 tys.