PlusLiga: Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
PlusLiga: Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP
Mariusz Wlazły ostatnie 17 sezonów spędził w PGE Skrze Bełchatów.

Osłabiony Trefl Gdańsk podejmie u siebie PGE Skrę Bełchatów. W składzie gdańszczan zabraknie dwóch zawodników - Moritza Reicherta oraz Mariusza Wlazłego. Na meczu nie pojawi się także trener Michał Winiarski. Spotkanie rozegrane zostanie przy pustych trybunach. Transmisja meczu Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport Extra.

Mecze pomiędzy drużynami z Bełchatowa i Gdańska to zawsze siatkarskie święto, które przyciąga na trybuny tysiące kibiców. Niestety obecnie Sopot znajduje się w czerwonej strefie, co oznacza, że wszystkie wydarzenia sportowe odbywać się będą bez publiczności.

 

Dodatkowym zmartwieniem dla fanów "gdańskich lwów" są pozytywne wyniki testów na obecność SARS-CoV-2 u trenera Winiarskiego i kapitana zespołu Wlazłego. Trzecim z zarażonych jest niemiecki przyjmujący Reichert.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Kolejny przypadek koronawirusa w siatkarskim klubie

 

Prawdziwa plaga zarażeń w Treflu miała miejsce w okresie przygotowawczym, kiedy zachorowała większość zawodników i kilku członków sztabu. Tydzień temu stwierdzono koronawirusa u Winiarskiego i zbadano pozostałych zawodników, którzy wcześniej byli zdrowi. Okazało się, że kolejne osoby muszą zostać odizolowane i leczone.

 

- Naprawdę jesteśmy w tym sezonie liderem, jeżeli chodzi o wszystkie nowości związane z koronawirusem. Jest to kolejna bezprecedensowa sytuacja, z jaką się mierzymy w ciągu ostatnich miesięcy - powiedział szkoleniowiec Trefla.

 

Drużynę Trefla poprowadzi asystent trenera Roberto Rotari.

 

Transmisja meczu Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów od godz. 20:30 w Polsacie Sport Extra.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze