Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały Słowenki i awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź postawiły kropkę nad „i” i awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Po wygranej w meczu rewanżowym z ekipą Calcit Volley Kamnik 3:1, podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego zmierzą się w grupie C z tureckim VakifBank Stambuł, francuskim ASPTT Mullhouse i bułgarskim Marica Płowdiw.

To było drugie starcie ze Słowenkami dla siatkarek z Łodzi. W pierwszym meczu zawodniczki szkoleniowca Cuccariniego gładko zwyciężyły u siebie w trzech setach. Po takim przebiegu wydarzeń można się było spodziewać podobnych w Kamniku. Nic bardziej mylnego. Słowenki na swoim terenie pokazały się ze znacznie lepszej strony.

Już w pierwszym secie siatkarki z Łodzi męczyły się na parkiecie, na którym każdy punkt nie przychodził łatwo. Obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę (18:19). Gospodynie w porównaniu do pierwszego spotkania znacząco poprawiły przyjęcie i ograniczyły błędy własne. W końcówce Katarzyna Zaroślińska-Król skutecznie zaatakowała z prawego skrzydła, a Eva Zatković nie poradziła sobie z przyjęciem, dzięki czemu „Łódzkie Wiewióry” wygrały inauguracyjnego seta 25:22.

W drugiej odsłonie Słowenki próbowały dotrzymać kroku łodziankom, jednak te rozpędzały się wraz z przebiegiem spotkania. Lepiej spisywały się w przyjęciu, bloku czy zagrywce. Optymistyczny fragment nie trwał zbyt długo, gdyż w szeregi łodzianek wkradło się sporo błędów, co dało Kamnikowi prowadzenie 10:9. Dobre akcje Zaroślińskiej-Król czy Klaudii Alagierskiej przeplatane były nieudanymi zespołu. Gospodynie walczyły, ale w końcówce to Polki były lepsze, wygrały 25:22 i tym samym wywalczyły awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

W trzeciej partii pojawiło się lekkie rozprężenie po stronie przyjezdnych, co skutecznie wykorzystały siatkarki ze Słowenii. Po obu stronach pojawiały się niewymuszone błędy, jednak po polskiej było ich znacznie więcej (14:8). Bez większego wysiłku Kamnik doprowadził do sporej przewagi 22:15 i wygrał seta do 17.

Czwarta odsłona to już popis jednostronnej gry. Wielkich emocji nie było, bo też poziom był niski, a przepaść punktowa wysoka (15:20, 17:23). Katarina Lazović skończyła piłkę meczową atakiem z pipe’a 25:17.

Calcit Volley Kamnik - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 22:25, 25:17, 17:25)
MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Pierwszy mecz: 3:0 dla ŁKS. Awans: ŁKS.