Legendarny promotor Frank Warren szuka talentów w Polsce

Sporty walki
Legendarny promotor Frank Warren szuka talentów w Polsce
Fot. PAP
Tyson Fury jest związany z legendarnym promotorem Frankiem Warrenem.

Legendarny promotor Frank Warren wchodzi do Polski. Pierwsza gala grupy Queensberry Polska już w listopadzie.

Mike Tyson, Frank Bruno, Prince Naseem Hamed, Ricky Hatton, Joe Calzaghe, Derek Chisora, David Haye, Anthony Yarde czy Tyson Fury. Byłych, aktualnych i przyszłych mistrzów szermierki na pięści łączy jeden człowiek -  Frank Warren. Promotor zapisany w Pięściarskiej Galerii Sław postanowił związać się z Polską. Zarządzana przez jego syna Francisa Warrena marka Queensberry we współpracy z Mariuszem Krawczyńskim stworzyła polską spółkę o tej samej nazwie aby wprowadzić nową jakość w naszym boksie. Główną zasadą firmy Queensberry jest identyfikacja i pielęgnowanie najlepszych młodych talentów w sporcie oraz produkowanie światowej klasy imprez bokserskich. Niewątpliwie Warren jest bezkonkurencyjny w identyfikowaniu i rozwijaniu młodych talentów i prowadzeniu ich karier od nowicjuszy po mistrzów świata. Dzięki niemu rozbłysły gwiazdy m.in. Kella Brooka, Amira Khana, Jamesa Degale'a i ostatnio Daniela Duboisa.

 

Zadaniami polskiego ramienia brytyjskiej grupy są m. in.:

 

- Konsekwentne organizowanie imprez bokserskich w Polsce a co się z tym wiąże zapewnienie polskim pięściarzom platformy do rozwoju kariery;

- Wspólne opracowanie planu strategicznego, aby polscy zawodnicy mogli rywalizować o medale na igrzyskach olimpijskich w 2024 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Boks w Londynie. "Zabiorę mu serce, później złote zęby"

 

Grupa zapewnia o swojej bezkonkurencyjności w identyfikowaniu i rozwijaniu talentów bokserskich z całego świata. W jej skład wchodzi również Emil Jędrzejewski. W realizację planu promowania i zapewne szkolenia przyszłych gwiazd boksu zaangażował się najbardziej znany dziś trener w Polsce, wychowawca zawodowych mistrzów świata i Europy, Fiodor Łapin. Queensberry Polska współpracuje również z Damianem Jonakiem i Grzegorzem Proksą, którzy będą łowić i rekomendować młode talenty.

 

Kontrakty z grupą Queensberry Polska, w której Mariusz Krawczyński i Francis Warren są równorzędnymi partnerami, podpisali już Michał Soczyński, Paweł Augustynik, Ryszard Lewicki, Karol Długosz, Kamil Mroczkowski oraz Uzbek Abdulkhay Sharakhmatow. Bez specjalnej aklimatyzacji w dość przecież trudnym i zawiłym pięściarskim światku nad Wisłą, nowi promotorzy już 21 listopada zorganizują pierwszą galę. W Gniewie zobaczymy duże polskie nazwiska, zawodowych debiutantów oraz zawodników boksu olimpijskiego.

 

W pojedynkach boksu olimpijskiego wystąpią synowie znanych, polskich pięściarzy. Artur Proksa będzie bił się o młodzieżowy pas WBC. Swoją walkę stoczy też Oliwier Szot.

 

Grupa Queensberry Polska planuje minimum cztery pięściarskie gale rocznie. Plany są obiecujące, a gwarantem sukcesu jest niewątpliwie postać Franka Warrena, który w swojej 40-letniej karierze promotorskiej zorganizował przeszło 600 imprez bokserskich, z których 400 kończyła się zdobyciem mistrzostwa świata. Warren to także innowator i inicjator wielu koncepcji znany ze zwiększania popularności boksu poprzez podpisanie przełomowych umów z platformami nadawczymi ITV, Sky & BT czy amerykańską ESPN.

 

Konferencja prasowa, na której grupa Queensberry Polska szerzej przedstawi koncepcję rozwoju i swoje sportowe plany, odbędzie się na początku listopada.

 

21 listopada na pierwszej gali z udziałem Queensberry Polska kibice obejrzą m.in. pojedynek Dariusza Sęka z Pawłem Augustynikiem oraz rewanż byłego mistrza Europy Rafała Jackiewicza z Bartłomiejem Grafką.

Artur Łukaszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie