Liga Narodów: Robert Lewandowski i Karol Linetty w jedenastce kolejki

W poniedziałek Jakub Moder, w czwartek Robert Lewandowski i Karol Linetty. Polacy w najlepszych jedenastkach Ligi Narodów

Robert Lewandowski i Karol Linetty znaleźli się wśród piłkarzy wyróżnionych przez renomowany portal Whoscored.com. Za występ w meczu z Bośnią i Hercegowiną obaj trafili do najlepszej jedenastki 4. kolejki Ligi Narodów. Kapitan reprezentacji Polski strzelił w środę dwa gole i asystował przy bramce zdobytej przez Linettego. Polska wygrała 3:0 i została liderem grupy.

Występ Lewandowskiego w meczu we Wrocławiu stał pod znakiem zapytania. W niedzielnym starciu z Włochami kapitan reprezentacji Polski nabawił się bowiem kontuzji, która po szczegółowych badaniach okazała się niegroźna. Dobrą wiadomość kibice usłyszeli po wtorkowym treningu - Lewandowski jest w składzie na Bośnię i Hercegowinę.

Napastnik Bayernu Monachium znalazł się w pierwszym składzie i już od początku spotkania potwierdzał, że po urazie nie ma już śladu. To po jego akcji z boiska wyrzucony został Anel Ahmedhodzic, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Lewandowskiego. Później kapitan trafił jeszcze w słupek, aż nareszcie zrobił to, na co wszyscy czekali. W 40. minucie strzelił 62. gola dla reprezentacji Polski, w której grał już 114. raz.

Drugą bramkę Lewandowski zdobył po przerwie. Najpierw uczestniczył w rozegraniu piłki, po przerzuceniu jej na drugą stronę boiska wbiegł w pole karne i czekał na dośrodkowanie Mateusza Klicha. To było perfekcyjne, a nasz napastnik takich okazji nie zwykł marnować. Bezradny Ibrahim Sehic tylko patrzył, jak piłka wpada do jego bramki. To 63. gol "Lewego" w barwach narodowych.

Jeszcze w pierwszej części meczu nasz najskuteczniejszy napastnik popisał się piękną asystą. Grzechem by było takiego majstersztyku nie wykorzystać, a Linetty grzeszyć nie chciał. Popisał się technicznym strzałem głową, dzięki czemu Polacy prowadzili po 45 minutach 2:0.

Wyczyny naszych reprezentantów nie pozostały bez echa. Strzelcy goli trafili do najlepszej jedenastki czwartej rundy spotkań. Linetty otrzymał od fachowców z whoscored.com notę 8.13 i zajął jedno z miejsc w środku boiska. Lewandowskiego oceniono na aż 9.22, wyższą notę - 9.39 dostał tylko Diogo Jota. Portugalczyk także strzelił dwa gole w wygranym 3:0 meczu ze Szwecją.

Kilka dni wcześniej, po zakończonym bezbramkowym remisem meczu z Włochami, w jedenastce kolejki Ligi Narodów portal Whoscored.com umieścił Jakuba Modera.