MotoGP: Aragonia bez Rossiego. Transmisje na Polsatsport.pl

Moto
MotoGP: Aragonia bez Rossiego. Transmisje na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA
Trzy poprzednie wyścigi kończyły się dla Valentino Rossiego upadkiem. Tym razem Włoch walczy z wirusem

Po niecałym tygodniu, zawodnicy MotoGP wracają do ścigania w Hiszpanii. Mokra i zimna runda we Francji dała drugie zwycięstwo w karierze Danilo Petrucciemu. Obok niego na podium stanęli Alex Marquez (Honda) oraz Pol Espargaro (KTM). Trzeci z rzędu upadek zaliczył Valentino Rossi. Tym razem utytułowanego Włocha zabraknie na starcie, ale to nie wynik "bliskiego spotkania" z torem.

Niestety prognozy na zbliżający weekend podczas GP Aragonii zachęcają bardziej do cieszenia się kominkiem, dobrą książką i gorącą herbatą. Podczas porannych sesji temperatura powietrza ma oscylować w granicach 3-5 stopni Celsjusza, co z pewnością nie zachęca do jazdy. Optymalne okno pracy opon w MotoGP to temperatury powietrza 20+, poniżej jest po prostu bardzo niebezpiecznie.

 

W weekend w Le Mans przekonało się o tym wielu zawodników, szczególnie w klasach Moto2 i Moto3. Co prawda dzięki pracy Lorisa Capirossiego udało się wynegocjować zmianę jednej opony twardej na miękką, ale boję się, że jest to za mało, by zawodnicy poczuli się bezpiecznie na torze. Opona określana literą „P” jest jedyną działającą w temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza i tą, z której chcieli skorzystać wszyscy w wyścigu w ostatnią niedzielę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kubica może wystartować na Monzie


Czy znowu najbliższy weekend będzie weekendem niespodzianek? Wszystko na to wskazuje. Tuż przed godziną 19:00 w czwartek huknęła wiadomość, że na starcie GP Argonii zabraknie Valentino Rossiego. Rano Włoch poczuł się gorzej i drugi test wykazał w jego organizmie obecność koronawirusa. Dziewięciokrotny mistrz świata, po trzech nieukończonych wyścigach dopisze więc do swoich statystyk kolejne GP bez punktów.

 

Treningi, kwalifikacje oraz wyścigi na Polsatsport.pl oraz IPLI. Pierwsza z transmisji już w piątek od godziny 9:00.

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze