PKO Ekstraklasa: Trener Jagiellonii pod wrażeniem gry Lecha Poznań

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Trener Jagiellonii pod wrażeniem gry Lecha Poznań
fot. Materiały prasowe
Trener Bogdan Zając jest pod wrażeniem gry Lecha Poznań

Jagiellonia Białystok zagra z Lechem Poznań w sobotnim meczu piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Trener gospodarzy jest pod wrażeniem gry najbliższego rywala. - Lech Poznań stanowi obecnie o sile ekstraklasy, choć tabela jeszcze tego do końca nie odzwierciedla - powiedział Bogdan Zając. Jego drużyna zagra z sąsiadem w tabeli o pierwsze w sezonie zwycięstwo na własnym stadionie.

Poznaniacy zajmują szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, Jagiellonia jest tuż za nimi. Oba zespoły zdobyły po osiem punktów, mają po jednym meczu zaległym. "Jaga" z trzech rozegranych dotychczas u siebie spotkań nie wygrała żadnego - dwukrotnie zremisowała i raz przegrała.

 

Białostoczanie nie grają już od trzech tygodni. Bezpośrednio przed przerwą na mecze reprezentacji przełożone zostało ich spotkanie z Pogonią, bo w szczecińskim zespole wykryto wówczas ognisko koronawirusa. Jak powiedział trener Zając, czas bez meczów został wykorzystany zarówno na regenerację, jak i pracę.

 

- Zrobiliśmy jedno i drugie. Wiadomo, było lekkie zamieszanie. Niektórzy wyjechali na zgrupowania swoich reprezentacji, niektórzy zmagali się z drobnymi urazami. Praca była zatem zindywidualizowana, niekiedy na zajęciach była mniejsza grupa zawodników. Niemniej mieliśmy swój plan" - zapewnił szkoleniowiec w wypowiedzi dla klubowej strony internetowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lech Poznań gotowy na maraton. Start w Białymstoku

 

Na mecze kadr narodowych wyjechali: łotewski bramkarz Pavels Steinbors i litewski skrzydłowy Fedor Cernych; na zgrupowaniu "młodzieżówki" był Bartosz Bida, który w meczu z Bułgarią (1:1) zdobył wyrównującą bramkę. Pozostali zdrowi zawodnicy trenowali na miejscu, część zagrała w meczach drugiego zespołu występującego w trzeciej lidze. Przykładem jest stoper Ivan Runje, który przed przerwą w rozgrywkach był kontuzjowany. Chorwat powinien być gotowy na mecz z Lechem, co jest dla kibiców Jagiellonii bardzo dobrą wiadomością wobec kontuzji innego środowego obrońcy Błażeja Augustyna. Na pewno nie zagra Słowak Andrej Kadlec, ale w ostatnim czasie pierwszym wyborem sztabu trenerskiego na prawej obronie był młodzieżowiec Paweł Olszewski.

 

Pytany o plan na mecz z Lechem trener Zając uniknął konkretnej odpowiedzi.

 

- Przed każdym meczem robimy analizę, szukamy słabszych stron przeciwnika. Każdy zespół ma słabsze momenty i będziemy je próbować wykorzystać. Przede wszystkim jednak chcemy skupić się na swojej grze, na tym, co potrafimy i co chcielibyśmy prezentować. Jeśli dołożymy skuteczność do tego, co potrafimy robić dobrze, to myślę, że jesteśmy w stanie walczyć o zwycięstwo. Taki też mamy cel na to spotkanie - dodał Zając.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trudne zadanie drużyny Fornalika w Krakowie

 

W jego ocenie, czas dłuższej przerwy w rozgrywkach jego zespół właściwie spożytkował.

 

- Zawodnicy, którzy mogli wystąpić w drużynie rezerw, zaliczyli minuty. Rozegraliśmy również ostatnio grę wewnętrzną w większym wymiarze czasowym. Staraliśmy się podtrzymać rytm meczowy, do tego praca indywidualna, zespołowa. Uważam ten okres za bardzo pożyteczny i będzie on procentował - zapewnił szkoleniowiec.

 

Początek meczu Jagiellonii z Lechem w sobotę o godzinie 20:00. Najprawdopodobniej odbędzie się on bez udziału publiczności, co wiąże się z zapowiedzią rządu, iż wszystkie duże miasta zostaną od weekendu objęte tzw. czerwoną strefą związaną z koronawirusem.

 

We wtorek Jagiellonia zawiesiła sprzedaż wejściówek na ten mecz, właśnie w oczekiwaniu na decyzję dotyczącą czerwonych stref; obecnie Białystok jest w strefie żółtej, co oznacza możliwość sprzedaży 25 proc. miejsc z pełnej pojemności obiektu. W przypadku stadionu miejskiego w Białymstoku - to 5,5 tys. miejsc; do wtorku sprzedano niespełna 3,8 tys. biletów.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie