Sir Safety Perugia wciąż bez porażki. Wilfredo Leon znowu błyszczy

W środę ekipa Vitala Heynena pokonała 3:0 siatkarzy Top Volley Cisterna.

Sir Safety Perugia nie zwalnia tempa. To jedna z dwóch ekip - obok Cucine Lube Civitanova - które nie przegrały jeszcze żadnego spotkania w rozgrywkach włoskiej Serie A1. W środę ekipa Vitala Heynena pokonała 3:0 siatkarzy Top Volley Cisterna, a Wilfredo Leon po raz kolejny pochwalił się imponującą zdobyczą punktową (17).

Mecz trwał krótko - zawodnicy z Perugii pokonali rywali w trzech setach (25:23, 25:21, 25:20). Tym razem aż dwóch siatkarzy Heynena błyszczało na parkiecie. Poza Leonem, który zdobył 17 punktów (z czego 15 atakiem, 1 blokiem i 1 zagrywką), z doskonałej strony zaprezentował się ukraiński przyjmujący Oleh Płotnycki (14 ataków i 4 asy serwisowe).

Tym samym zawodnicy Sir Safety Perugia z dorobkiem 15 punktów plasują się na czele tabeli, wyprzedzając Cucine Lube Civitanova (14) i Power Volley Milano (11).

W środę kolejną porażkę zanotował z kolei Wojciech Włodarczyk. Jego Kioene Padwa przegrała z Vero Volley Monza 2:3. Mecz rozpoczął się fantastycznie dla ekipy polskiego przyjmującego, która gładko wygrała dwa pierwsze sety. Potem było jednak gorzej, a zacięta walka na przewagi w ostatniej odsłonie zadecydowała o wygranej byłego klubu Bartosza Kurka (28:26, 25:15, 12:25, 24:26, 14:16).

Polakowi udało się dopisać do konta drużyny 13 oczek, tyle samo co w poprzednim meczu przeciwko Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.