SSC Napoli odwoła się od kary. Drużyna przebywała w izolacji

Piłka nożna
SSC Napoli odwoła się od kary. Drużyna przebywała w izolacji
fot. PAP
W Neapolu zapowiadają długą batalię sądową.

SSC Napoli nie zgadza się z decyzją sądu, który nałożył na klub karę walkowera za niestawienie się na mecz z Juventusem Turyn. Neapolitańczycy już zapowiedzieli odwołanie się od werdyktu i są gotowi na wszelkie kroki prawne.

Sędzia Gerard Mastrandrei, ukarał klub Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego ujemnym punktem w tabeli i walkowerem (3:0) na korzyść Juventusu. Z decyzją nie zgadza się właściciel "Azzurri", Aurelio De Laurentiis, który mówi o długiej sądowej batalii.

 

Działacze Napoli tłumaczą, że nie dotarli na mecz z powodu wykrycia obecności koronawirusa u dwóch swoich zawodników - Eljifa Elmasa i Zielińskiego. W związku z tym, miejscowy sanepid wysłał na izolację cały zespół.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Fabrizio Ferrigno. Były piłkarz zmarł po długiej chorobie

 

Sędzia Mastrandrei jest innego zdania i twierdzi, że klub złamał zasady obowiązujące podczas pandemii COVID-19.

 

Zanim wystartował sezon w Serie A, ustalono warunki rozgrywania meczów. Zgodnie z wytycznymi, drużyna ma obowiązek przystąpienia do spotkania, jeżeli ma co najmniej 12 zdrowych piłkarzy z pola i bramkarza. Przełożenie spotkania jest możliwe, jeżeli w składzie jest 10 lub mniej zdrowych graczy. Napoli dysponowało większą liczbą niezarażonych zawodników.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze