Serie A1: Zwycięstwo drużyny Magdaleny Stysiak

Magdalena Stysiak.

W spotkaniu Serie A1 siatkarek Savino Del Bene Scandicci z Magdaleną Stysiak w składzie triumfował w meczu z VBC Epiu Casalmaggiore 3:1. Reprezentantka Polski, po słabym pierwszym secie, w kolejnych była mocnym punktem swej ekipy.

Zawodniczki szkoleniowca Massimo Barboliniego słabo weszły w mecz, przegrywając pierwszego seta do 12, ale od drugiego rozwinęły skrzydła i wygrały kolejne trzy do 22,19 i 19. Mimo że Polka nie błyszczała w inauguracyjnej odsłonie, to w następnych to nadrobiła. Zdobyła 17 punktów i została najskuteczniejszą zawodniczką w zespole.

- Piękne zwycięstwo. Zdobycie trzech punktów z bezpośrednim przeciwnikiem było dla nas bardzo ważne. Rywalki pokazały w pierwszym secie, że są sporym zagrożeniem. Cieszę się, że moje podopieczne po słabym początku się otrząsnęły. Grały punkt za punkt i się nie poddawały, dzięki temu komplet punktów powędrował do nas - podsumował trener Barbolini.

Drużyna reprezentantki Polski plasuje się na ten moment na trzeciej pozycji w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Na pierwszym miejscu jest Imoco Volley Conegliano, w której występuje rozgrywająca Joanna Wołosz.

W środowy wieczór na boisko miały wybiec również siatkarki Igor Gorgonzola Novara Malwiny Smarzek-Godek, jednak ze względu na wykrycie przypadku koronawirusa wśród rywalek Bosca S. Bernardo Cuneo, spotkanie zostało przełożone na późniejszy termin.