Wydarzenia sportowe w całej Polsce bez kibiców!

Siatkówka
Wydarzenia sportowe w całej Polsce bez kibiców!
Fot. PAP
Od soboty 17 października wszystkie wydarzenia sportowe w Polsce będą odbywały się bez udziału publiczności.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek nowe obostrzenia w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Od soboty 17 października wszystkie wydarzenia sportowe w Polsce będą odbywały się bez udziału publiczności.

W ostatnich dniach pandemia przybrała na sile. W czwartek poinformowano, że w ciągu minionej doby w Polsce wykryto zakażenie koronawirusem u 8099 osób. W tej sytuacji w czwartek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło rozszerzenie listy miast i powiatów zakwalifikowanych do czerwonej strefy.

Ważna zmiana zaszła też w strefie żółtej, która obejmuje pozostałą część kraju. Od soboty 17 października wydarzenia sportowe, w tym mecze piłkarskie, będą obywać się bez udziału publiczności - podobnie jak miało to miejsce w pierwszych tygodniach po wiosennym lockoucie.

 

Zobacz także: "To absurd". Hiszpański trener o konieczności gry w maskach

 

Bez udziału kibiców odbędą się wszystkie najbliższe mecze PKO Ekstraklasy, cztery spotkania Fortuna 1 Ligi oraz sześć weekendowych w 2 lidze. Inne weekendowe spotkania na tych szczeblach zostały przełożone albo odbędą się w piątek z udziałem ograniczonej liczby kibiców.

 

Zawieszona zostaje też działalność basenów, aquaparków i siłowni w całym kraju, zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie