GKS Tychy - Chrobry Głogów. Transmisja w Polsacie Sport

Piłkarze GKS Tychy

GKS Tychy i Chrobry Głogów wracają do gry w Fortuna 1 Lidze po prawie dwutygodniowej przerwie. Na nowoczesnym stadionie w Tychach głogowianie powalczą o przerwanie serii trzech meczów bez zwycięstwa w lidze. Transmisja meczu GKS Tychy - Chrobry Głogów w Polsacie Sport.

GKS Tychy swój ostatni mecz rozegrał na początku października, kiedy przed własną publicznością podopieczni Artura Derbina przegrali z Koroną Kielce. Tyszanie stracili gola już w 8. minucie, a później, także ze względu na czerwoną kartkę Łukasza Sołowieja, nie potrafili odrobić strat. Tydzień później mieli zagrać z Radomiakiem, ale spotkanie zostało przełożone ze względu na powołania do kadry.

– Miniony tydzień był przeznaczony głównie na regenerację i wyleczenie urazów tej grupy zawodników, którzy w ostatnich meczach byli najbardziej eksploatowani. Można więc powiedzieć, że wykorzystaliśmy go w pełni, bo wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Dawida Kasprzyka, przystąpili do zajęć. Dawid czuje się coraz lepiej i nawet zaglądnął do nas pokazując jak schodzi mu opuchlizna z twarzy. Dobre wieści są takie, że nie będzie potrzebny żaden zabieg, ale niestety o szybkim powrocie do treningów na razie nie może być mowy - mówi przed meczem Derbin, cytowany przez katowicki "Sport".

Mimo ligowej pauzy, na tyskim stadionie nie było w ostatnim czasie przerwy od rozgrywania meczów. W niedzielę 11 października w Tychach odbyło się spotkanie Ligi Narodów, w którym Armenia podejmowała Gruzję. Po ciekawym boju padł remis 2:2, a gola strzelił między innymi Henrikh Mkhitarjan. Teraz zamiast Mkhitarjana do Tychów przyjadą jednak tacy zawodnicy jak Maksymilian Banaszewski czy Mateusz Machaj.

Chrobry Głogów w ostatnim meczu przed przerwą zremisował w derbach z Miedzią Legnica 2:2. Głogowianie prowadzili już 2:0, ale w niesamowitych okolicznościach stracili trzy punkty po golu bramkarza rywali Mateusza Hewelta. Tym samym przedłużyli serię meczów bez zwycięstwa do trzech. Ostatni triumf odnieśli 19 września w domowym boju z GKS Jastrzębie. Przez to osunęli się w tabeli na 12. miejsce i do piątkowego rywala tracą dwa punkty.

Transmisja meczu GKS Tychy - Chrobry Głogów w Polsacie Sport od 20:20. Pierwszy gwizdek o 20:30.