Kombinacja Jokera i Semeniuk, który wyrósł jak spod ziemi. Zobacz najlepsze akcje tygodnia! (WIDEO)

Siatkówka
Kombinacja Jokera i Semeniuk, który wyrósł jak spod ziemi. Zobacz najlepsze akcje tygodnia! (WIDEO)
fot. Cyfrasport
Akcja Kamila Semeniuka i Benjamina Toniuttiego najbardziej przypadła do gustu kibicom PlusLigi.

Koronawirus sieje spustoszenie, ale nie jest w stanie powstrzymać siatkarskich rozgrywek. Zarówno w PlusLidze jak i w Tauron Lidze możemy obserwować ciekawe mecze i efektowne zagrania. Które były najlepsze w ubiegłym tygodniu?

Ponad 50 procent głosów zgromadziło zagranie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Sytuacja miała miejsce w trzecim secie meczu z Treflem Gdańsk w ramach piątej kolejki PlusLigi. Przy stanie 12:14 na zagrywce pojawił się Kevin Sasak. Kamil Semeniuk przyjął zagrywkę niedokładnie zmuszając Benjamina Toniuttiego do rozegrania z trzeciego metra. Francuz posłał piłkę na lewe skrzydło, gdzie był Aleksander Śliwka. Przyjmujący reprezentacji Polski oparł mądrze piłkę o blok, co pozwoliło kędzierzynianom wznowić akcję. Powtórka nie pozostawiła złudzeń. Francuski wirtuoz rozegrania wystawił piłkę na drugą linię, a tam jak spod ziemi, wyrósł Semeniuk. Siatkarz potężnym uderzeniem zakończył wymianę. - Skąd on się tam wziął?! - komentował Jerzy Mielewski.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)

 

W ubiegłym tygodniu kibicom Tauron Ligi najbardziej przypadła do gustu akcja beniaminka rozgrywek, Jokera Świecie z meczu z Developresem SkyRes Rzeszów. Mimo że na początku wymiany świecianki miały kłopoty zdołały wyjść z niej obronną ręką. Najpierw przyjęły na drugą stronę i miały dużo szczęścia, że rzeszowianki nie wykorzystały dwóch okazji do kontry. Przy czwartej próbie Joker zdecydował się na rozegranie kombinacji z drugiej linii, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Co prawda rzeszowianki protestowały sugerując, że piłka wylądowała na aucie, lecz wątpliwości rozwiał system challenge. Opisana akcja zgromadziła aż 49,2 procent Państwa głosów.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybierz najlepszą akcję tygodnia w Tauron Lidze (SONDA)

 

Jak widać szczególnie akcje z szóstej strefy zyskują Państwa uznanie. Jakie zagrania skradną Państwa serca w nadchodzącym tygodniu?

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze