„Psychopata” z Bałkanów kontra mistrz Krwawego Sportu na gali Genesis

Sporty walki
„Psychopata” z Bałkanów kontra mistrz Krwawego Sportu na gali Genesis
fot. Materiały prasowe
Jedna z najbardziej barwnych postaci bałkańskiego świata MMA, Vaso Bakočević zawalczy na pierwszej gali Genesis

Jedna z najbardziej barwnych postaci bałkańskiego świata MMA, Vaso Bakočević zawalczy na pierwszej gali Genesis. Rywalem „Psychopaty” z Czarnogóry w piątek 23 października będzie zwycięzca pierwszego turnieju K1 na gołe pięści w Polsce, Dariusz Rutkiewicz. Starcie odbędzie się w limicie do 80 kilogramów.

Bakočević znany jest w całej Europie z gotowości do podjęcia każdego wyzwania. „Psychopata” stoczył w zawodowej karierze ponad 60 pojedynków w MMA w pięciu kategoriach wagowych: piórkowej, lekkiej, półśredniej, średniej, a nawet ciężkiej (sic!). Czarnogórzec 23 pojedynki kończył nokautem i sięgnął do tej pory po 4 tytuły mistrzowskie organizacji World Free Fight Challenge, Montenegro Fighting Championship, Mix Fight Night oraz Megdan Fighting. Polskim fanom 31-latek może być najlepiej znany z występów w klatce KSW, gdzie mierzył się z Borysem Mańkowskim, Anzorem Azhievem, Arturem Sowińskim czy Maciejem Jewtuszką.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gala GENESIS w PPV w Cyfrowym Polsacie i IPLI

 

Rutkiewicz to pierwszy mistrz organizacji Krwawy Sport w formule K1 na gołe pięści. W czerwcu bieżącego roku „Rutek” na jednej gali brutalnie znokautował dwóch rywali i został zwycięzcą turnieju. Polak jest utytułowanym zawodnikiem sportów stójkowych i ma na koncie między innymi tytuły Mistrza Polski w formule K1 oraz Młodzieżowego Wicemistrza Europy w Karate Shotokan. W zawodowym kickboxingu Rutkiewicz dorobił się rekordu 9-6, a pięć pojedynków kończył przed czasem.

 

Karta walk:

 

Walka wieczoru | Main event

120,2 kg: Marcin Różalski vs Josh Barnett

 

65 kg: Bartosz Batra vs Michał Królik

120,2 kg: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski
73 kg: Gracjan Szadziński vs Jan Široký
80 kg: Vaso Bakočević vs Dariusz Rutkiewicz
57 kg: Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska

Informacja prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie