PKO BP Ekstraklasa: Cracovia przerwała fatalną serię

Cracovia – Piast 1:0.

W pierwszym meczu siódmej kolejki ekstraklasy piłkarze Cracovii pokonali 1:0 Piasta Gliwice. "Pasy" przerwały tym samym serię pięciu kolejnych spotkań bez wygranej.

W coraz trudniejszej sytuacji są natomiast podopieczni trenera Waldemara Fornalika. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu wciąż pozostaje bez zwycięstwa i z dorobkiem jednego punktu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie znacznie groźniej atakował Piast, ale to Cracovia objęła prowadzenie, po dość przypadkowym rzucie karnym. Damir Sadikovic wbiegł w pole karne, a tam sfaulował go Mikkel Kirkeskov. "Jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał Pelle van Amersfoort.

Goście pierwszą bramkę powinni zdobyć w 13. minucie, lecz Tiago Alves nie trafił do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jeszcze lepszej okazji nie wykorzystał w 27. minucie Patryk Sokołowski, który spudłował z czterech metrów.

W ostatniej minucie pierwszej połowy prawym skrzydłem przedarł się Bartosz Rymaniak, idealnie dośrodkował do Michała Żyry, ale ten chybił strzelając głową z najbliższej odległości.

W 51. minucie świetną interwencją popisał się Karol Niemczycki, który obronił strzał Sebastiana Milewskiego. Potem goście wykonywali rzut rożny, lecz po główce Tomasz Jodłowca piłka odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki.

W 63. minucie Piast nie wykorzystał kolejnej szansy na wyrównanie. Najpierw Niemczycki odbił na rzut rożny strzał Tiago Alvesa, a potem Żyro z najbliższej odległości nie trafił w bramkę.

Cracovia groźną akcję przeprowadziła dopiero w 71. minucie. Ivan Fiolic wyłożył piłkę Tomasowi Vestenicky’emu, Słowak strzelił jednak w środek bramki i Frantisek Plach nie dał się zaskoczyć.

W 87. minucie do remisu powinien doprowadzić wracający po kontuzji Jakub Świerczok. Niemczycki jednak nogą obronił jego strzał.

Cracovia, choć nie zagrała dobrego meczu, zapisała na swoim koncie trzy punkty. Z kolei Piast wciąż musi pracować nad poprawą skuteczności.

Cracovia – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Ivan Marquez, Patryk Zaucha (89. Diego Ferraresso) - Damir Sadikovic (75. Dawid Szymonowicz), Milan Dimun - Ivan Fiolic, Pelle van Amersfoort, Marcos Alvarez (55. Tomas Vestenicky) – Rivaldinho (75. Filip Piszczek).

Piast: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak (68. Tomasz Mokwa), Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Mikkel Kirkeskov - Patryk Sokołowski (68. Patryk Lipski), Tomasz Jodłowiec - Arkadiusz Pyrka (85. Michał Rakowiecki, Sebastian Milewski, Tiago Alves (75. Michał Chrapek) - Michał Żyro (75. Jakub Świerczok).

Bramki: 1:0 Pelle van Amersfoort (25–karny)

Żółte kartki: Cornel Rapa, Damir Sadikovic, Patryk Zaucha, Pelle van Amersfoort, Ivan Fiolic (Cracovia); Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Patryk Lipski, Jakub Świerczok (Piast).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.