Dawid Kubacki wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

Inne
Dawid Kubacki wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich
fot. Paweł Skraba
Dawid Kubacki wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich.

Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które w sobotę wieczorem odbyły się na skoczni Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Zawody odbywały się w strugach ulewnego deszczu.

Kubacki, który prowadził po pierwszej serii, złoto zapewnił sobie skokami na odległość 98,5 oraz 98 metrów. O jeden punkt wyprzedził Andrzeja Stękałę (AZS Zakopane) i o dwa i pół punktu swojego klubowego kolegę Klemensa Murańkę.


– Był dreszczyk emocji, bo ostatnimi czasy nie skakało mi się tak fajnie. Chciałem sobie na tych zawodach przypomnieć dobre skakanie i to się częściowo udało – mówił Kubacki.


W konkursie na skoczni COS w Szczyrku nie wziął udziału Kamil Stoch, który jest przeziębiony. Niespodzianką jest daleka pozycja Piotra Żyły (Wiślańskie Towarzystwo Sportowe), który uplasował się dopiero na dziewiątym miejscu. Żyła w drugiej serii i tak się poprawił, bo po pierwszej był dopiero osiemnasty. Najdłuższy skok w konkursie – 101 metrów – oddał klubowy kolega Żyły Aleksander Zniszczoł, ale nie dało mu to medalu. Zniszczoł zakończył mistrzostwa na igielicie na czwartej pozycji.


– Nie wiem, to po prostu nie był mój dzień. Może jutro uda się stanąć na podium w drużynie – mówił Żyła.


Mieszane uczucia miał za to piąty w końcowej klasyfikacji Maciej Kot (AZS Zakopane). – Jest sportowa złość we mnie, bo drzwi do medalu były szeroko otwarte. Kamil nie startował, a Piotrek Żyła zepsuł pierwszy skok, więc szansa była. Żałuję, że jej nie wykorzystałem, ale z drugiej strony jest pozytywne podsumowanie, bo te skoki były niezłe – mówił Kot.


Zawodnicy podkreślali, że konkurs bez kibiców traci na wartości, ale jednocześnie cieszyli się, że udało się je przeprowadzić. – Wiadomo, że skakanie bez kibiców to nie jest to samo, ale najważniejsze, żeby się imprezy odbywały, bo po to trenowaliśmy. Mam chęci i motywację do walki – dodał Żyła.


– Wygrywa się zawsze fajnie, a kibice mogą dodać uroku takim zwycięstwom. Brakuje ich na obiektach, ale wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja. Może lepiej teraz się powstrzymać, a może zimą obostrzenia zostaną poluzowane, gdy będzie już lepiej – mówił Kubacki.


Wcześniej w Szczyrku odbyły się także mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet oraz mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Złote medale wywalczyli Joanna Szwab (AZS AWF Katowice) i Szczepan Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk).


Wyniki letnich MP w skokach narciarskich:


1. Dawid Kubacki 262,7 pkt (98,5 i 98)
2. Andrzej Stękała 261,7 pkt (97,5 i 98,5)
3. Klemens Murańka 260,2 pkt (96 i 99,5)

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze