EBL: Enea Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Enea Astoria Bydgoszcz zmierzy się z drużyną Trefla Sopot.

Enea Astoria Bydgoszcz i Trefl Sopot zmierzą się po 15 latach przerwy w ligowej rywalizacji. Wówczas, w sezonie 2005/2006, 96:86 triumfowali koszykarze Trefla. Teraz zespół Marcina Stefańskiego powalczy o powtórzenie korzystnego rezultatu, ale obie drużyny chcą dopisać do swojego dorobku kolejnych dwóch punktów. Jaki będzie wynik sobotniego meczu? Transmisja spotkania Enea Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot o godzinie 17:30 w Polsacie Sport Extra.

Planowo, kolejnym rywalem Trefla miał być WKS Śląsk Wrocław, jednak drużyna z województwa dolnośląskiego poinformowała o zdiagnozowaniu 7 przypadków koronawirusa w swoim zespole i w związku z tym jej mecze zostały przełożone. W podobnej sytuacji znalazła się także m.in. ekipa PGE Spójni Stargard, z którą mierzyć się miała Enea Astoria Bydgoszcz. Na taki obrót spraw zareagowały władze Energa Basket Ligi, który postanowiły przenieść na 17 października spotkanie 15. kolejki pomiędzy Treflem a Astorią i dodatkowo zmienić gospodarza tego spotkania.

W 8. kolejce Energa Basket Ligi Trefl Sopot pewnie pokonał HydroTruck Radom 80:60. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych zdobyli Łukasz Kolenda (18) i Karol Gruszecki (17). Był to drugi mecz wyjazdowy zespołu z Sopotu i drugi zakończony zwycięstwem. Wcześniej, w 3. kolejce EBL sopocka drużyna triumfowała we Włocławku 89:74 grając przeciwko miejscowemu Anwilowi.

Rozgrywki 2020/2021 drużyna Artura Gronka rozpoczęła od wyjazdowej porażki 90:66 z WKS-em Śląskiem Wrocław. Bydgoszczanie liczyli na szybką rehabilitacje tydzień później, gdy udali się do Gliwic, ale i w tym przypadku gospodarz okazał się lepszy (91:83). Pierwsze spotkanie ligowe w Hali Sportowej "Arena" w Bydgoszczy zawodnicy Astorii rozegrali 13 września. Ich rywalem była drużyna Kinga Szczecin. O ile pierwsza kwarta potoczyła się po myśli miejscowych (15:12), tak druga, przegrana 12:25, postawiła ich w bardzo trudnej sytuacji. Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana, co przy uzyskanej przewadze satysfakcjonowało "Wilki Morskie". King wygrał 83:73, a Astoria musiała pogodzić się z trzecią porażką z rzędu.

Zaledwie cztery dni później ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego rozgrywała kolejny mecz, tym razem na trudnym terenie w Warszawie. Koszykarze Legii w drugiej połowie rywalizacji nie pozostawili złudzeń bydgoszczanom i pewnie triumfowali 98:81. Upragnione przełamanie udało się osiągnąć w 5. kolejce Energa Basket Ligi - w zmaganiach dwóch drużyn, które dotychczas nie odniosły zwycięstwa, Enea Astoria Bydgoszcz pokonała na swoim parkiecie MKS Dąbrowę Górniczą 90:78.

Październik drużyna z miasta nad Brdą rozpoczęła od prestiżowego spotkania derbowego z Polskim Cukrem Toruń. Po bardzo ofensywnym spotkaniu w Arenie Toruń ze zwycięstwa 112:102 mogli cieszyć się gospodarze. Drugi triumf Astoria świętowała po meczu kolejnej kolejki, kiedy to bydgoszczanie zmierzyli się na wyjeździe z HydroTruckiem Radom. Już po pierwszej kwarcie przyjezdni prowadzili różnicą 13 punktów (20:33) i właśnie taką przewagę udało im się utrzymać aż do końcowej syreny (72:85). Ostatnio ekipa Artura Gronka odpoczywała - mecz 8. kolejki z Zastalem Enea BC Zielona Góra został przełożony na 25 stycznia z powodu udziału drużyny rywali w rozgrywkach VTB.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Astorii jest amerykański rozgrywający Corey Sanders JR, który średnio zdobywa 20.71 punktu na mecz, co jest aktualnie trzecim wynikiem Energa Basket Ligi, a dodatkowo zapisuje przeciętnie 7.6 asysty na mecz (2. rezultat w EBL). To wszystko przekłada się na drugi w lidze średni współczynnik EVAL (23.7). Mocnym punktem bydgoszczan jest także Łukasz Frąckiewicz. Środkowy zebrał już 30 piłek pod koszem rywali, a średnio notuje 8.57 zbiórki na mecz. Jego wynik w ofensywie jest aktualnie najlepszym wynikiem w EBL.

Ostatnie rywalizacje ligowe:

Sezon 2005/06:

Trefl Sopot - Enea Astoria Bydgoszcz 87:78 (22:26, 21:15, 21:19, 23:18)

Prokom Trefl Sopot – Astoria Bydgoszcz 95:86 (28:21, 24:22, 20:25, 23:18)

Astoria Bydgoszcz – Prokom Trefl Sopot 86:96 (18:19, 22:26, 21:24, 25:27)

Sezon 2004/05:

Astoria Bydgoszcz – Prokom Trefl Sopot 68:99 (11:26, 14:29, 26:24, 17:20)

Prokom Trefl Sopot – Astoria Bydgoszcz 92:69 (26:12, 19:20, 32:16, 15:21)

Transmisja spotkania Enea Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot o godzinie 17:30 w Polsacie Sport Extra.