EBL: Udana Pogoń Trefla i zwycięstwo w Bydgoszczy

Koszykówka
EBL: Udana Pogoń Trefla i zwycięstwo w Bydgoszczy
Fot. CyfraSport
Trefl musiał odrabiać straty w spotkaniu z Enea Astorią.

Trefl Sopot gonił wynik przez prawie cały mecz i ostatecznie pokonał w Bydgoszczy Enea Astorię 82:77 w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale trzeba też podkreślić, że obie drużyny miały problemy ze skutecznością. Wcześniej “rozkręciła się” drużyna z Bydgoszczy, która po trafieniach Tomislava Gabricia i Coreya Sandersa prowadziła pięcioma punktami. Niezłe wejście zanotował też Łukasz Frąckiewicz, a po 10 minutach było 18:11. W drugiej kwarcie Enea Astoria radziła sobie jeszcze lepiej - po kolejnych rzutach Sandersa i Frąckiewicza uciekała nawet na 14 punktów! Sopocianie ciągle nie potrafili znaleźć odpowiedniego rytmu w ataku, mimo niezłej gry Dominika Olejniczaka. Nie do zatrzymania z kolei był Michał Chyliński - dzięki jego kolejnej akcji pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:26.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Michalak: Czuję się komfortowo w nowej drużynie

 

Niemoc Trefla w rzutach za trzy przerwał w trzeciej kwarcie Karol Gruszecki. W pewnym momencie goście zanotowali serię 9:0 i po trafieniu Dariousa Motena zbliżyli się na 14 punktów. Później grali jeszcze lepiej, a bydgoszczanie całkowicie zatrzymali się w ataku. Kolejne akcje Michała i Łukasza Kolenda sprawiły, że na koniec tej części meczu zespół trenera Marcina Stefańskiego zbliżył się do stanu 56:58. Młodszy z braci na początku czwartej kwarty dał przewagę Treflowi! Od tego momentu to było zupełnie inne spotkanie - niezwykle wyrównane. Później z dystansu trafiał Michał Kolenda, a sopocianie uciekali na sześć punktów. Enea Astoria doprowadziła jeszcze do remisu dzięki trójce Pauliusa Dambrauskasa. Kluczowa akcja należała do Łukasza Kolendy - to jego trafienie z dystansu w końcówce pozwoliło Treflowi zdobyć trochę spokoju i wygrać ostatecznie 82:77.

 

Najlepszym strzelcem gości był Michał Kolenda z 19 punktami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Michał Chyliński z 17 punktami.

 

Enea Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot 77:82 (18:11, 28:15, 12:30, 19:26).

 

Punkty:

 

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Chyliński 17, Paulius Dambrauskas 14, Corey Jerrod Sanders 13, Markus Loncar 11, Tomislav Gabric 10, Łukasz Frąckiewicz 6, Jakub Nizioł 4, Marcin Nowakowski 2, Michał Krasuski 0.

 

Trefl Sopot: Michał Kolenda 19, Dominik Olejniczak 16, Łukasz Kolenda 11, Martynas Paliukenas 9, Darious Moten 9, Paweł Leończyk 8, Karol Gruszecki 8, Tyson Jay Haws 2, Daniel Ziółkowski 0.

 

mtu, plk.pl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze