Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z członków drużyny Gwardia Wrocław

Siatkówka
Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z członków drużyny Gwardia Wrocław
fot. PAP

Klub Tauron 1 Ligi siatkarzy Gwardia Wrocław poinformował, że jeden z członków drużyny otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Przekazano również informację o dwóch innych przypadkach samoizolacji, w oczekiwaniu na wyniki testów.

Gwardia zaznaczyła w komunikacie, że jest to odizolowana jednostka, która mając pierwsze objawy sporego – jeszcze w początkowej fazie – przeziębienia, zasygnalizowała problemy zdrowotne. Natychmiastowo podjęto decyzję o odizolowaniu od reszty zespołu przez niespełna dwa tygodnie. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CO-V-2 członek drużyny otrzymał 15 października. Klub nie czekając na negatywny bieg wydarzeń powziął kroki, mające w celu ograniczenie ryzyka do minimum. Członek drużyny, nie wziął udziału m.in. w wyjazdowym meczu z BAS Białystok (9 października) oraz spotkaniu domowym z minionego piątku przeciwko Polski Cukier Avia Świdnik (16 października). Dzięki błyskawicznemu działaniu nie była wymagana kwarantanna dla całej drużyny.

 

Zobacz także: Siatkarski klub chciał wykorzystać zakażenie koronawirusem w ekipie rywali

 

Klub przekazał również wiadomość o dwóch innych przypadkach samoizolacji, w oczekiwaniu na wyniki testów na obecność wirusa SARS-CO-V-2. W pierwszym z nich członek zespołu znajduje się w izolacji domowej, nie brał udziału w dwóch w/w pojedynkach ligowych w Tauron 1. Lidze. Drugi z przypadków to osoba, która miała kontakt w ostatnich dziesięciu dniach z zarażonym wirusem SARS-CO-V-2. Klub podjął natychmiastową decyzję o odizolowaniu członka zespołu od reszty drużyny przed meczem z ekipą Polski Cukier Avia Świdnik.

 

Przedstawiciel Gwardia Wrocław Sp. z o.o., który otrzymał pozytywny wynik testu, pozostaje w samoizolacji, czekając na kontakt z sanepidem. Najprawdopodobniej, zgodnie z dziesięciodniowym okresem kwarantanny, potrwa ona u niego od 15 do 25 października. Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

 

Dodatkowo członkowie drużyny oraz sztab szkoleniowy codziennie, regularnie wypełniają ankiety zdrowotne, tzw. wywiad epidemiologiczny. Dzięki temu możemy bardzo szybko reagować, minimalizując ryzyko przeniesienia wirusa do pozostałych członków drużyny.

RM, gwardiawroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie