Łukasz Piszczek doznał kontuzji oka! Musiał opuścić boisko na początku meczu z Hoffenheim

Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, pokonała Hoffenheim 1:0 w 4. kolejce niemieckiej ekstraklasy, ale polski obrońca doznał kontuzji oka na początku spotkania. Lider RB Lipsk wygrał – też na wyjeździe – 2:0 z Augsburgiem Rafała Gikiewicza.

Piszczek został zmieniony już w 21. minucie. Wcześniej doszło do zderzenia polskiego obrońcy ze Stefanem Poschem, który niefortunnie trafił go ręką w oko. Lekarz kilka minut opatrywał 35-letniego zawodnika przy linii bocznej. Ostatecznie za Polaka wszedł na boisko Duńczyk Thomas Delaney.

"Wracaj do zdrowia, Piszczu" - napisano na Twitterze Borussii.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 76. minucie, gdy jedyną bramkę zdobył wprowadzony krótko wcześniej doświadczony Marco Reus, zmagający się w przeszłości z wieloma kontuzjami.

W ekipie Hoffenheim zabrakło m.in. lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi - Chorwata Andreja Kramarica (sześć goli). Dzień wcześniej klub informował o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem wśród piłkarzy, którzy wrócili z meczów swoich narodowych reprezentacji, ale nie podano nazwisk.

Według sobotnich informacji niektórych mediów jednym z zakażonych jest właśnie Kramaric. Dzięki wygranej zespół BVB awansował - przynajmniej na razie - na drugie miejsce w tabeli (9 pkt).

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł także RB Lipsk (10 pkt). Lider pokonał na wyjeździe dobrze spisujący się w tym sezonie FC Augbsurg 2:0.

Polskiego bramkarza Rafała Gikiewicza pokonali Hiszpan Angelino w końcówce pierwszej połowy oraz niesamowitym strzałem z woleja Duńczyk Yussuf Poulsen w 66. minucie, tuż po wejściu na boisko. To może być kandydat do miana gola sezonu w rundzie jesiennej Bundesligi.

Zespół z Lipska jest niepokonany na wyjazdach od dziewięciu spotkań ligowych i poprawił klubowy rekord.

Hertha Berlin, z grającym od 78. minuty Krzysztofem Piątkiem, uległa u siebie VfB Stuttgart 0:2. W ekipie gości od 89. minuty wystąpił Marcin Kamiński.

Wieczorem broniący tytułu Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Arminią Bielefeld. W czwartek Bawarczycy, m.in. bez Roberta Lewandowskiego, wygrali z występującym na piątym szczeblu ligowym Dueren Merzenich 3:0 w 1. rundzie Pucharu Niemiec.