Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Dwa gole i asysta w meczu z Arminią Bielefeld

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu z Arminią Bielefeld.

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 4:1 na wyjeździe meczu z Arminią Bielefeld w 4. kolejce niemieckiej Bundesligi. Polski piłkarz, który zaliczył też asystę, awansował z siedmioma golami na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Lewandowski grał w sobotni wieczór do 86. minuty, a obie bramki zdobył już w pierwszej połowie. Podobnie jak on dwa gole i asystę zaliczył tego dnia Thomas Mueller.

Bawarczycy objęli prowadzenie już w ósmej minucie po trafieniu Muellera. Na 2:0 podwyższył Lewandowski w 26. minucie, gdy popisał się precyzyjnym strzałem z 16 metrów po podaniu od Leona Goretzki.

Kolejne trafienie polski napastnik zaliczył w doliczonym czasie pierwszej połowy, tym razem uderzeniem z około 13-14 metrów (po drodze był jeszcze rykoszet). Tutaj asystę zaliczył Mueller.

W 51. minucie role się odwróciły. Tym razem dośrodkował Lewandowski, a doświadczony niemiecki mistrz świata z 2014 roku podwyższył na 4:0. Krótko potem jedyną bramkę dla beniaminka z Bielefeld zdobył Japończyk Ritsu Doan. Bayern kończył w dziesiątkę – w 76. minucie czerwoną kartkę zobaczył Francuz Corentin Tolisso, ale wynik już się nie zmienił.

Lewandowski z siedmioma golami w sezonie awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. Prowadzący dotychczas w tym zestawieniu Chorwat Andrej Kramaric (sześć goli) z Hoffenheim nie mógł w sobotę zagrać. Według mediów – z powodu zakażenia koronawirusem. Bayern ma dziewięć punktów i jest już wiceliderem, z jednym punktem straty do RB Lipsk.