ATP w Kolonii: Finałowa porażka Łukasza Kubota w deblu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo.

Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut okazali się lepsi od Łukasza Kubota i Marcelo Melo w finale gry podwójnej w halowym turnieju ATP w Kolonii. Polsko-brazylijska para uległa Francuzom 4:6, 4:6. Kubot i Melo byli najwyżej rozstawieni, a Herbert i Mahut grali z numerem drugim.

W pierwszym secie rywalizacja gem za gem toczyła się do stanu 4:4. Wówczas Francuzi przełamali rywali, a następnie wygrali swoje podanie i seta. Druga partia miała dokładnie taki sam przebieg. Kubot i Melo ponownie zostali przełamani w dziewiątym gemie, a kilka minut później Herbert i Mahut cieszyli się ze zwycięstwa w meczu.

To był drugi tegoroczny finał Kubota. Pierwszy - wygrany - zaliczył również z Melo na początku roku w Acapulco. Polski deblista łącznie ma na koncie 26 wygranych turniejów.

Wynik finału debla turnieju ATP w Kolonii:

Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Francja, 2) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) 6:4, 6:4.