ATP w Sankt Petersburgu: Czwarty w sezonie triumf Rublowa

Rozstawiony z "trójką" Rosjanin Andriej Rublow pokonał grającego z "siódemką" Chorwata Bornę Corica 7:6 (7-5), 6:4 w finale halowego turnieju tenisowego ATP w Sankt Petersburgu.

Zajmujący dotychczas 10. miejsce w klasyfikacji tenisistów Rublow wygrał szóste zawody tego cyklu w karierze, ale już czwarte w tym roku. Wcześniej w bieżącym sezonie, przerwanym wiosną na pięć miesięcy z powodu pandemii koronawirusa, był bezkonkurencyjny w Dausze, Adelajdzie i Hamburgu.

Urodzony i mieszkający na stałe w Moskwie Rosjanin, który we wtorek skończy 23 lata, w poniedziałek awansuje na najwyższą w karierze ósmą pozycję w rankingu światowym.

Starszy o rok Coric przegrał piąty z siedmiu finałów w karierze. Na trzeci tytuł czeka od czerwca 2018.