Brawo Bartek! 39 punktów polskiego siatkarza w Azji

Bartosz Krzysiek występuje w obecnym sezonie w lidze koreańskiej.

Od sezonu 2020/21 w południowokoreańskiej drużynie Daejeon Samsung Bluefangs występuje Bartosz Krzysiek. Polski atakujący był bohaterem spotkania 1. kolejki siatkarskiej V-League, w którym jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Suwon KEPCO Vixtorm.

W spotkaniu 1. kolejki V-League nie zabrakło emocji. Gospodarze wygrali dwa pierwsze sety (26:24, 25:15), a w trzeciej partii mieli szansę na zamknięcie spotkania. Zakończyła się ona rywalizacją na przewagi, a szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę zawodnicy Samsung Bluefangs (27:29). Czwarta odsłona to zdecydowane zwycięstwo ekipy Polaka (17:25), która w ten sposób doprowadziła do tie-breaka. W nim, nie po raz pierwszy w tej konfrontacji doszło do gry na przewagi. Siatkarze Samsung Bluefangs byli górą (14:16). W ten sposób z wyniku 0:2 odwrócili losy trwającego 2 godziny i 20 minut meczu na 3:2.

Wyświetl ten post na Instagramie.

[도드람 2020~2021 V-리그 경기 결과] 2020. 10. 18 일요일 🏐삼성화재 3 : 2 한국전력🏐 📌 다음 경기 📌 2020. 10. 21 수요일 오후 3시 30분 🏐 vs 대한항공 #도드람2020_2021_V_리그 #20-21시즌 #경기결과 #블루팡스TV #삼성화재블루팡스 #삼성화재 #블루팡스 #삼성화재블루팡스배구단 #대전삼성화재블루팡스 #블루팡스타그램 #배구 #남자배구 #프로배구 #BLUEFANGS #KOVO #V리그

Post udostępniony przez 삼성화재블루팡스 (@bluefangsvc)

Krzysiek, który w Korei występuje jako... Bartek z numerem 17 na koszulce, był bohaterem tej konfrontacji. Zdobył dla swej drużyny aż 39 punktów! 33/54 w ataku (61% skuteczności) + 2 zagrywką + 4 blokiem.

W kolejnym meczu siatkarze Samsung Blue Fangs zmierzą się w środę (21 października) z ekipą Incheon Jumbos.

Bartosz Krzysiek trafił do ligi koreańskiej ze Stali Nysa po tym, jak został wybrany w drafcie. V-League rozpoczęła właśnie rozgrywki, a polski atakujący błysnął już w pierwszej kolejce. Drugim Polakiem, który miał zagrać w tamtejszej lidze, był Michał Filip. Klub Ansan Rush & Cash Vespid zdecydował się jednak na rozwiązanie kontraktu, a przyczyną była kontuzja kolana... sprzed ośmiu lat. Atakujący wrócił więc do Polski i ostatecznie zasilił ekipę Stali Nysa.