EBL: Derby dla Polskiego Cukru!

Damian Kulig był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem Polskiego Cukru.

Derby województwa kujawsko-pomorskiego w Energa Basket Lidze dla Polskiego Cukru! Torunianie pokonali we własnej hali Anwil Włocławek 94:85.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a w pierwszym fragmencie można było wyróżnić przede wszystkim Damiana Kuliga oraz Walerija Lichodieja. Drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję, ale trójki Artura Mielczarka sprawiały, że w lepszej sytuacji był Anwil. Po kolejnym trafieniu z dystansu - tym razem w wykonaniu Deishuana Bookera - po 10 minutach było 29:21. W drugiej kwarcie zespół trenera Marcina Woźniaka uciekał nawet na dziewięć punktów, mimo niezłej gry Aarona Cela. Kolejne akcje Obiego Trottera i Damiana Kuliga oznaczały jednak, że gospodarze przegrywali już tylko dwoma punktami. Spotkanie ponownie się wyrównało, a trafienie Cela dało nawet przewagę torunianom. Ostatecznie akcja Donovana Jacksona ustawiła wynik po pierwszej połowie na 48:48.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do wcześniejszej, czyli wyrównana. Trójkami odpowiadali sobie Kulig i Green, a to oznaczało remis. Polski Cukier dzięki Kuligowi i Jacksonowi wychodził na sześciopunktowe prowadzenie, ale włocławianie nie chcieli pozwolić na nic więcej. Jednak w samej końcówce tej części meczu trójka Jacksona oznaczała, że po 30 minutach było już 74:65. McKenzie Moore oraz Ivica Radić starali się zmieniać sytuację w czwartej kwarcie na korzyść swojej ekipy. W pewnym momencie Anwil zbliżył się na cztery punkty, ale grę gospodarzy uspokajał jeszcze Bartosz Diduszko. Swoje robił też Obie Trotter, a włocławianie w ostatnich minutach nie byli w stanie dogonić rywali. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył w derbach 94:85.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Donovan Jackson z 20 punktami. W ekipie gości wyróżniał się Ivica Radić z 26 punktami i 15 zbiórkami.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 94:85 (21:29, 27:19, 26:17, 20:20).

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Dono van Jackson 20, Damian Kulig 19, Obie Trotter 15, Aaron Cel 14, Bartosz Diduszko 12, Carlton Bragg 9, Keyshawn Woods 5, Aleksander Perka 0, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0.

Anwil Włocławek: Ivica Radic 26, Deishuan Booker 14, Walerij Lichodiej 12, Garlon Green 9, Artur Mielczarek 6, Ivan Almeida 6, Mckenzie Moore 5, Adrian Bogucki 4, Krzysztof Sulima 3, Wojciech Tomaszewski 0.