EBL: Zdecydowane zwycięstwo Arged BMSlam Stali nad GTK Gliwice

Arged BMSlam Stal odniosła piąte w sezonie zwycięstwo

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z GTK Gliwice 83:61 (18:15, 22:13, 24:18, 19:15) w zaległym meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi. Po tym spotkaniu obie ekipy maja na koncie po pięć zwycięstw, gospodarze rozegrali jednak jeden mecz mniej. W niedzielę w ich szeregach najlepszym zawodnikiem był Jakub Garbacz z 21 punktami i sześcioma zbiórkami. W ekipie gości wyróżnił się Terry Henderson z 18 punktami.

Gospodarze zdecydowanie lepiej rozpoczęli to spotkanie. Po "trójce" Garbacza prowadzili 9:2. GTK długo miało spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, głównie przez obronę strefową rywali. Dopiero po późniejszych rzutach Malcolma Rhetta i Hendersona zbliżyło się na trzy punkty. Rzuty wolne Jamesa Florence’a ustawiły wynik po 10 minutach na 18:15.

W drugiej kwarcie zespół trenera Łukasza Majewskiego znowu uciekał. Po kolejnych rzutach Garbacza i Chrisa Smitha nawet na 12 punktów. Gliwiczanie nie potrafili znaleźć odpowiedzi szczególnie na trafienia z dystansu. Dzięki akcji Florence’a po pierwszej połowie było 40:28.

Trzecią kwartę Arged BMSlam Stal rozpoczęła od niesamowitej serii 14:0 i po kolejnych "trójkach" Garbacza i Smitha miała aż 26 punktów przewagi. Dopiero po blisko czterech minutach podobną “bronią” odpowiedział Henderson. Goście zaczęli prezentować się nieco lepiej, ale prowadzenie ostrowian było bezpieczne. Po 30 minutach było 64:46.

W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniło, bo ekipa trenera Majewskiego całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Nie do zatrzymania byli Florence i Green, dzięki nim gospodarze mogli być spokojni o zwycięstwo. Ostatecznie Arged BM Slam Stal wygrała 83:61.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - GTK Gliwice 83:61 (18:15, 22:13, 24:18, 19:15)

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 21, James Florence 19, Chris Smith 15, Taurean Green 13, Shawn King 6, Josip Sobin 5, Szymon Ryżek 2, Marcin Dymała 2, Marcin Pławucki 0, Kamil Nawrot 0.

GTK Gliwice: Terry Henderson 18, Jordon Varnado 11, Malcolm Rhett 9, Josh Perkins 7, Daniel Gołębiowski 7, Szymon Szymański 4, Mateusz Szlachetka 3, Bartosz Majewski 2, Łukasz Diduszko 0.