Fortuna 1 Liga: Koronawirus w ŁKS Łódź. Mecz z Koroną Kielce odwołany

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Koronawirus w ŁKS Łódź. Mecz z Koroną Kielce odwołany
fot. Cyfrasport
Odwołany został niedzielny mecz Fortuna 1 Ligi pomiędzy ŁKS i Koroną Kielce.

Odwołany został niedzielny mecz Fortuna 1 Ligi pomiędzy ŁKS i Koroną Kielce. Powodem są pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 u dwóch zawodników łódzkiego klubu.

Obaj spadkowicze z ekstraklasy mieli zmierzyć się w niedzielę o godz. 12.40 w ramach w 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. - Przed meczem przeprowadzono u dwóch zawodników naszej drużyny badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badanie przeprowadzono zaraz po tym, jak piłkarze zgłosili objawy wskazujące na pogorszenie się stanu zdrowia. Rzeczone badanie wykazało wynik pozytywny – poinformował w sobotę późnym wieczorem klub z Łodzi.

 

Zobacz także: Bundesliga: Dwóch piłkarzy Hoffenheim zakażonych koronawirusem

 

W związku z tym spotkanie z Koroną zostało odwołane i zostanie rozegrany w innym terminie. Zakażeni koronawirusem piłkarze zostali odizolowani. Wcześniej, po zgłoszeniu niepokojących objawów zostali wyłączeni z zajęć treningowych i nie mieli po tym fakcie kontaktu z drużyną. Obecnie czują się dobrze i przebywają w tzw. izolacji domowej.

 

Cała drużyna ŁKS rozpoczęła kwarantannę. Badanie wszystkich piłkarzy z kadry pierwszego zespołu, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu mających bezpośredni kontakt z drużyną zaplanowano na środę. ŁKS jest liderem pierwszoligowych rozgrywek.

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze