Mateusz Gamrot zabrał głos po debiucie w UFC

Sporty walki
Mateusz Gamrot zabrał głos po debiucie w UFC
fot. Borys Mańkowski/Instagram
Borys Mańkowski razem z Mateuszem Gamrotem skomentował wyniki gali.

W nocy z sobotę na niedzielę Mateusz Gamrot stoczył debiutancką walkę w UFC, ulegając Guramowi Kutateladze. Po wszystkim Gruzin przyznał, że to właśnie Polak zasłużył na wygraną, a sam "Gamer" w dobrym nastroju skomentował decyzję sędziów, zapewniając, że "nie ma załamywania się".

Sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Kutateladze. I o ile byli całkowicie zgodni w kwestii punktacji w drugiej i trzeciej rundzie, to w pierwszej z nich różnili się w ocenie. Tam dwóch arbitrów przydzieliło Gamrotowi "9", a tylko jeden "10". 

 

"Gamer" żartobliwie skomentował to w mediach społecznościowych, twierdząc, że jego wygraną widzi "cały świat oprócz dwóch sędziów". 

 

"Miło, że bonus chociaż jest" - dodał.

 

Bo to właśnie walka Polaka i Gruzina oceniona została jako najlepszy pojedynek całej gali w Abu Zabi. Obaj fighterzy uhonorowani zostali za to nagrodą w wysokości 50 tysięcy dolarów.

 

 

Zobacz także: UFC z udziałem Mateusza Gamrota. Wyniki i skróty walk (WIDEO)

 

- I co? Walka wieczoru! - cieszył się Borys Mańkowski, który razem z Gamrotem komentował wydarzenie już na spokojnie w pokoju hotelowym. 

 

- I Guram się przyznał, czyli oni też wiedzą - stwierdził bohater walki, nawiązując do słów rywala który przyznał, że to Polak bardziej zasłużył na wygraną.

 

- Szacun dla niego, szacun dla UFC, że doceniło tę walkę - mówili uczestnicy nagrania.

 

A sam "Gamer" tryskający dobrym humorem zapewnił, że decyzja sędziów nie wpłynie na jego motywację.

 

- Dwa kroki w tył, pięć do przodu, nie ma załamywania się! - podsumował.

 

Dla niepokonanego dotąd w zawodowym MMA Gamrota była to trzecia walka w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy. W swoich ostatnich bojach "Gamer" okazywał się lepszy od Normana Parke'a i Mariana Ziółkowskiego. Tym razem Polak musiał uznać wyższość rywala, notując na swoim koncie pierwszą porażkę.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze