Tauron Liga: Siatkarki ŁKS pewnie wygrały z Chemikiem

ŁKS – Chemik 3:0.

W meczu 5. kolejki Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z Grupą Azoty Chemik Police 3:0. Najwięcej emocji przyniosła trzecia odsłona, zakończona rywalizacją na przewagi.

Drużyna z Polic przyjechała do Łodzi osłabiona brakiem dwóch przyjmujących. Trener Ferhat Akbas nie mógł skorzystać z usług Wilmy Salas (prawdopodobnie nie zagra do końca sezonu) i Martyny Łukasik.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. W środkowej części seta łodzianki wykorzystały problemy rywalek na przyjęciu i uzyskały przewagę (16:12, 19:14). Siatkarki Chemika ruszyły do odrabiania strat, zbliżyły się na dwa oczka (20:18), końcówka przebiegała jednak pod dyktando gospodyń. Wygrały one cztery ostatnie akcje, z których trzy to nieskończone ataki przyjezdnych (25:19).

Set numer dwa był wyjątkowo jednostronny. Siatkarki ŁKS zaczęły od mocnego uderzenia (7:1), a rywalki nie były w stanie znaleźć patentu na ich dobrą dyspozycję. Co więcej, ułatwiały gospodyniom zadanie błędami własnymi. W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek (21:11). Aleksandra Wójcik wywalczyła piłkę setową, przedzierając się przez potrójny blok rywalek (24:13), a Katarzyna Zaroślińska-Król zamknęła tę część meczu skutecznym atakiem (25:14).

Policzanki efektownie rozpoczęły trzecią partię (0:4), jednak gospodynie dość szybko odrobiły straty (9:9) i odzyskały inicjatywę. Siatkarki Chemika nie rezygnowały i tym razem końcówka seta dostarczyła sporo emocji. Po ataku Wójcik ŁKS miał piłkę meczową (24:23), ale po chwili atak Jovany Brakocevic-Canzian rozpoczął zaciętą rywalizację na przewagi. Rozstrzygnęły ją na korzyść gospodyń skuteczne ataki Katariny Lazović i Zaroślińskiej-Król (28:26).

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (19), Katarina Lazović (14), Aleksandra Wójcik (13) – ŁKS; Jovana Brakocevic-Canzian (16), Agnieszka Kąkolewska (10) – Chemik. MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 3:0 (25:19, 25:14, 28:26)

ŁKS: Klaudia Alagierska, Britt Bongaerts, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król – Krystyna Strasz (libero). Trener: Giuseppe Cuccarini.
Chemik: Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Marlena Kowalewska, Natalia Mędrzyk, Katarzyna Połeć – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Indy Baijens, Paulina Bałdyga, Iga Wasilewska, Aleksandra Żurawska. Trener: Ferhat Akbas.