Robert Lewandowski wybrany do jedenastki kolejki Bundesligi

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski został wybrany do jedenastki kolejki Bundesligi przez dziennikarzy niemieckiego "Bilda".

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski został wybrany do jedenastki kolejki Bundesligi przez dziennikarzy niemieckiego "Bilda". W meczu czwartej kolejki z Arminią Bielefeld Polak strzelił dwa gole i zaliczył asystę, a jego drużyna wygrała 4:1.

Bawarczycy objęli prowadzenie już w ósmej minucie po trafieniu Muellera. Na 2:0 podwyższył Lewandowski w 26. minucie, gdy popisał się precyzyjnym strzałem z 16 metrów po podaniu od Leona Goretzki. Kolejne trafienie polski napastnik zaliczył w doliczonym czasie pierwszej połowy, tym razem uderzeniem z około 13-14 metrów.

W 51. minucie Lewandowski asystował przy kolejnym golu Muellera, który podwyższył prowadzenie Bayernu do 4:0. Gospodarzy stać było na trafienie honorowe - w 58. minucie bramkę zdobył Ritsu Doan.

Oprócz Lewandowskiego, do jedenastki kolejki "Bilda" wybrani zostali także jego klubowi koledzy - Thomas Mueller i Manuel Neuer. W drużynie znalazło się trzech graczy RB Lipsk (Angelino, Dani Olmo i Poulsen), dwóch VfB Stuttgart (Kempf i Castro) oraz po jednym Borussii Dortmund (Hummels), Bayeru 04 Leverkusen (Tapsoba) i SC Freiburg (Sallai).

Lewandowski z siedmioma golami w sezonie awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. Prowadzący dotychczas w tym zestawieniu Chorwat Andrej Kramaric (sześć goli) z Hoffenheim nie mógł w sobotę zagrać. Według mediów – z powodu zakażenia koronawirusem. Bayern ma dziewięć punktów i jest już wiceliderem, z jednym punktem straty do RB Lipsk.