Hokejowy Superpuchar Polski: Trofeum dla JKH GKS Jastrzębie. Ten pierwszy raz

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie powiększyli grono zdobywców Superpucharu Polski. Teraz są w nim trzy kluby

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na wyjeździe GKS Tychy 3:2 w meczu o Superpuchar Polski. Jastrzębianie zdobyli to trofeum pierwszy raz w historii. Gospodarzem wtorkowego spotkania byli mistrzowie kraju, gościem zdobywca ostatniego Pucharu Polski.

Przed rokiem to GKS Tychy wygrał mecz o Superpuchar. Wtedy grał na wyjeździe i pokonał zespół z Jastrzębia aż 6:1. jednak w minioną niedzielę, po bardzo zaciętym spotkaniu 12. kolejki Ekstraligi, mistrzowie Polski pokonali JKH na jego lodowisku tylko 1:0. Zwiastowało to duże emocje we wtorkowym starciu.

Pierwszy gol w rywalizacji o Superpuchar padł dopiero pół minuty przed końcem pierwszej tercji, kiedy Alex Szczechura wyprowadził  na prowadzenie gospodarzy.

Dużo więcej działo się na tafli w drugiej części. Tuż po jej rozpoczęciu sytuacji sam na sam z jastrzębskim bramkarzem nie wykorzystał Szczechura. Potem goście zdobyli trzy bramki, na co zespół trenera Krzysztofa Majkowskiego zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem.

W trzeciej tercji wielką szansę na doprowadzenie do dogrywki miał Szymon Marzec, jednak nie zdołał wygrać pojedynku jeden na jeden z golkiperem JKH, kiedy tyszanie grali w osłabieniu. 20 sekund przed końcem trener GKS poprosił o czas, ale jego podopieczni, mimo wycofania bramkarza, nie potrafili wyrównać.

Mecze o Superpuchar rozgrywane są od 2014 roku. Pierwszą edycję wygrała Comarch Cracovia. „Pasy” triumfowały też w latach 2016 i 2017. Pozostałe spotkanie o to trofeum wygrali tyszanie (2015, 2018, 2019).

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Bramki: 1:0 Alex Szczechura (20), 1:1 Łukasz Nalewajka (25), 1:2 Maciej Urbanowicz (28), 2:2 Bartłomiej Jeziorski (28), 2:3 Radosław Nalewajka (34).