IBB Polonia Londyn zmuszona wstrzymać treningi

Siatkówka
IBB Polonia Londyn zmuszona wstrzymać treningi
fot. Materiały prasowe
IBB Polonia Londyn zmuszona wstrzymać treningi na niecały miesiąc przed Pucharem CEV.

Po powrocie do Anglii z rozgrywek Ligi Mistrzów, z której IBB Polonia Londyn odpadła po dobrych meczach z siatkarską potęgą – Trentino Itas oraz Mistrzem Serbii – OK Seme Wojwodina Nowy Sad, na zawodników Vangelisa Koutouleasa czekały spore restrykcje. Ograniczenie liczby zawodników na boisku było tylko początkiem reguł, które ciągle się zaostrzają i uniemożliwiają drużynie swobodne przygotowania do Pucharu CEV. Mecze z klubem z Brna odbędą się w pierwszej połowie listopada.

Odłożony w czasie start rozgrywek ligowych, odwołane mecze Pucharu Anglii, ograniczone treningi do sześciu zawodników na boisku, a następnie zawieszony dostęp do hal sportowych – tak prezentuje się początek siatkarskiego sezonu w Londynie. IBB Polonia pomimo starannej troski o zachowanie wszystkich norm bezpieczeństwa, posiadania potwierdzonych negatywnych wyników testów na obecność wirusa nie ma możliwości szlifowania swojej formy i przygotowywania się do kolejnych europejskich rozgrywek.

 

Mistrz kraju, drużyna z planami na ciągły rozwój i podnoszenie swojego potencjału oraz aspiracjami do walki na międzynarodowych parkietach, nie chciała biernie czekać i z założonymi rękami podporządkowywać się coraz bardziej restrykcyjnym zasadom. Klub po powrocie z Włoch od razu rozpoczął pracę nad przygotowaniem planu, który pozwoli zadbać o formę zawodników przed występem w Pucharze CEV. Pierwszym elementem projektu, który IBB Polonia powoli wciela w życie, był wyjazd Marcusa Nilssona do Szwecji, gdzie aktualnie odbywa treningi z lokalną drużyną Hylte/Halmstad. Jednak nie jest to długotrwałe rozwiązanie, ponieważ klubowi zależy również, by doświadczeni, wyszkoleni zawodnicy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodymi i perspektywicznymi siatkarzami. Dlatego kolejne kroki w tym kierunku zostaną poczynione na przestrzeni najbliższych dni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Winiarski i Mariusz Wlazły dołączyli do drużyny! Trefl Gdańsk prawie w komplecie na mecz z Asseco Resovią

 

– Zgadzam się, że zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze i dla klubu to także jest priorytet. Dbamy o to, aby warunki w jakich trenujemy pozwalały jak najbardziej niwelować ryzyko zakażenia. Zawodnicy oraz sztab zostali poddani testom na obecność koronawirusa i uzyskali wynik negatywny, zdecydowana większość z nich na co dzień spędza czas w domu, co pozwala na ograniczenie kontaktu z osobami spoza klubu. To tylko część naszych działań, a mimo wszystko zamknięto nam hale sportowe i zakazano treningów, podczas gdy koszykówka, na dwóch poziomach rozgrywek krajowych, czy sporty halowe na uniwersytetach działają bez konieczności stosowania się ogłoszonych obostrzeń. Nie wspominając już o tym, że restauracje i bary także mogą być otwarte pod pewnymi warunkami. Gramy klubową siatkówkę na najwyższym poziomie, bierzemy udział w prestiżowych turniejach, zakontraktowaliśmy doświadczonych zawodników z topowych europejskich lig, dlatego chcielibyśmy być traktowani bardziej sprawiedliwie. Nie jest łatwo budować siatkówkę w Anglii i ściągać do Londynu wielkie sportowe wydarzenia, gdy jesteśmy traktowani w ten sposób. Mam nadzieję, że to tylko doda nam hartu ducha i wzmocni nas na przyszłość. Teraz zaczynamy wdrażanie planu B! Jeśli wszystko potoczy się po naszej myśli, na pewno podzielimy się szczegółami. – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

 

– Po powrocie z Włoch, ze względu na panujące restrykcje, musieliśmy ograniczyć liczbę zawodników do sześciu na boisku. Mimo, że przez cały ten czas miałem pełny skład do dyspozycji, musiałem dokonywać podziału zespołu i godzin treningów, aby każdy mógł wejść na boisko. Moi zawodnicy przez cały czas pozostawali w pełnym zdrowiu i robili co w ich mocy, aby zmniejszać ryzyko zarażenia, jednak to nie miało znaczenia i nie mogliśmy nic zdziałać, by pozwolono nam trenować normalnie. Uważam, że mimo tych trudnych warunków cały sztab szkoleniowy spisał się bardzo dobrze i zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, aby maksymalnie wykorzystać ten czas i utrzymać kondycję sportową drużyny. Niestety wzrost zakażeń w Londynie spowodował, że od soboty nie mamy dostępu do hal sportowych i musieliśmy całkowicie wstrzymać treningi. Obawialiśmy się, że taka sytuacja może nadejść, dlatego mamy plan, który stopniowo jest już w realizacji. Trzymacie kciuki za jego powodzenie! – powiedział trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

 

– Przygotowania do nadchodzących meczów z Brnem spotkały się z wieloma wyzwaniami ze względu na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa w Europie. Ja wróciłem do Szwecji, gdzie odbywam treningi w klubie z rodzinnego miasta. Tutaj nie mamy takich restrykcji jak w Londynie i możemy trenować pełnym składem oraz ćwiczyć na siłowni bez ograniczeń czasowych a to pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji. Robię co w mojej mocy, aby podczas meczów, być w jak najlepszej formie. Jestem pewien, że wszystkie drużyny borykają się z różnymi trudnościami, więc to bardzo ważne, aby zachować pozytywne myślenie i znaleźć sposób, by móc się rozwijać i pracować nad formą, dbając jednocześnie o własne zdrowie. Myślę, że jedną z bardzo silnych cech naszego klubu jest to, że mamy Zarząd, który w takich sytuacjach wie co robić i robi to bardzo dobrze! – powiedział Marcus Nilsson, atakujący IBB Polonii Londyn.

 

Mecze pomiędzy zespołem z Londynu a drużyną z Brna zostaną rozegrane 10 i  12 listopada 2020 roku. Szczegóły dotyczące miejsca i czasu zostaną podane wkrótce.

 

Wyniki meczów IBB Polonii Londyn w Lidze Mistrzów:
IBB Polonia London – Trentino Itas 0-3 (16:25; 17:25; 15:25)
OK Vojvodina Seme Novi Sad – IBB Polonia London 3-1 (21:25; 25:21; 25:23; 25:18)

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie