Kolejna wielka impreza łyżwiarska zostanie rozegrana w Polsce

Zimowe
Kolejna wielka impreza łyżwiarska zostanie rozegrana w Polsce
fot. PZŁS
Polska zorganizuje kolejne ważne zawody w łyżwiarstwie szybkim

Polska otrzymała prawo organizacji kolejnej wielkiej imprezy łyżwiarskiej. W 2023 roku w Gdańsku odbędą się mistrzostwa świata juniorów w short tracku. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) ustaliła to wstępnie, decyzja ma być niebawem oficjalnie potwierdzona.

Dokładnie tej samej rangi impreza odbędzie się w Polsce również w 2022 roku.

 

- Bardzo cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Łyżwiarska po raz kolejny nam zaufała. Szefowie federacji czują się pewnie na naszym terenie i wiedzą, że zawsze stajemy na wysokości zadania - powiedział prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzy złote medale MP dla Natalii Maliszewskiej


W ostatnich latach w Tomaszowie Mazowieckim regularnie odbywają się zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, których organizacja rokrocznie zbiera doskonałe oceny. W tym sezonie impreza miała zyskać dodatkowy prestiż, bo miała otwierać cały cykl. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że zawody zostały odwołane.

 

Na początku tego roku w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się też mistrzostwa świata juniorów na długim torze. Z kolei na styczeń w Gdańsku zaplanowane są mistrzostwa Europy seniorów w short tracku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bardzo się cieszymy, że zawody się odbywają


- Jesteśmy małym związkiem i łyżwiarstwo w Polsce nie jest aż tak popularnym sportem, jak na przykład w Holandii, gdzie jest to sport narodowy, a jednak ISU stawia nas pod względem organizacyjnym na równi z tą łyżwiarską potęgą. To bardzo cieszy i motywuje co do jeszcze cięższej pracy - dodaje Tataruch.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie