Liga Europy: Kłopoty AZ Alkmaar. Trzynastu piłkarzy ma koronawirusa

Piłka nożna
Liga Europy: Kłopoty AZ Alkmaar. Trzynastu piłkarzy ma koronawirusa
fot. PAP/EPA
Aż trzynastu piłkarzy AZ Alkmaar jest zakażonych. A mecz Ligi Europy już w czwartek

Trzynastu piłkarzy holenderskiego AZ Alkmaar jest zakażonych koronawirusem - poinformował klub. Na razie jego czwartkowy, wyjazdowy mecz z Napoli w Lidze Europy nie został odwołany. - Ostatnie badania wykazały, że ośmiu kolejnych zawodników jest chorych na Covid-19, co oznacza, że w tej chwili mamy w klubie 13 zakażonych piłkarzy - napisano w wydanym komunikacie.

AZ Alkmaar poinformował także, że czwartkowy mecz się odbędzie.

 

- Taka jest decyzja nasza i UEFA, chyba że lokalne władze zabronią jego rozegrania - podkreślono na stronie internetowej klubu i w mediach społecznościowych.

 

 

Holenderska drużyna wybiera się do Włoch w środę. Na pokładzie samolotu ma się znaleźć 17 zdrowych piłkarzy. W Napoli już wcześniej komisarz Ciro Borriello zaapelował o "rozważne i rozsądne postępowanie. Alkmaar powinien poddać się teraz kwarantannie, a spotkanie powinno zostać przełożone" - cytują go lokalne media. On sam jednak nie chce w tej sprawie interweniować.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyjątkowy gość studia Polsatu Sport Premium. Puchar zawitał do Warszawy (WIDEO)

 

Zasady wprowadzone w czasach pandemii przez UEFA mówią, że mecz się odbywa, jeśli klub ma do dyspozycji przynajmniej 13 zdrowych piłkarzy.

 

Zawodnikami Napoli są dwaj Polacy - Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Ten drugi od miesięcy deklaruje, że chce odejść z klubu i na grę raczej nie może liczyć.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie