TAURON Liga: #VolleyWrocław znów trenuje. Drużyna w komplecie

Siatkówka
TAURON Liga: #VolleyWrocław znów trenuje. Drużyna w komplecie
fot. Materiały prasowe
Drużyna z Wrocławia znów w komplecie. Niebawem powrót do rywalizacji w TAURON Lidze

Siatkarki #VolleyWrocław wróciły do treningów po przymusowej kwarantannie spowodowanej pozytywnymi wynikami na obecność COVID-19. Cała drużyna wraz ze sztabem trenerskim przeszła jeszcze dodatkowe badania płuc, serca i krwi, aby upewnić się, czy w organizmach nie zaszły jakieś zmiany.

Wrocławskie siatkarki wracały do treningów stopniowo. Pierwsze zawodniczki, Agnieszka Adamek, Karolina Pancewicz i Izabella Rapacz, zajęcia po przymusowej kwarantannie miały już w piątek, w niedzielę dołączyły kolejne. Od wtorku zespół trenuje już w pełnej obsadzie.

 

 

Siatkarki nie ćwiczą jeszcze z pełnym obciążeniem, aby nie nabawić się kontuzji. Zajęcia głównie składają się z podstawowych ćwiczeń z piłkami.

 

- Cieszę się, że wracamy do trenowania, bo żadne nadrabianie zaległości książkowych czy serialowych nie daje tyle satysfakcji, co dobrze przepracowany mikrocykl treningowy. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do rozgrywania meczów – powiedziała atakująca #VolleyWrocław Małgorzata Jasek, cytowana przez oficjalną stronę internetową klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarki ŁKS pewnie wygrały z Chemikiem

 

Klub poinformował, że wszystkie zarażone zawodniczki przeszły chorobę bez komplikacji, a objawy ustąpiły jeszcze przed końcem kwarantanny.

 

- Chciałam podziękować kibicom za wszystkie komentarze i słowa otuchy, które tak licznie do nas napływały podczas kwarantanny. Dziękujemy Wam, za to, że jesteście z nami, że wspieracie nas w tak specyficznym czasie - dodała Jasek.

 

W tej chwili nie jest jednak określona dokładna data powrotu wrocławskiego zespołu do gry. Według terminarza 26 października powinien on zmierzyć się we własnej hali z ŁKS Commercecon Łódź.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie