Wayne Rooney ma kłopoty. Przez koronawirusa przegapi trzy mecze

Piłka nożna
Wayne Rooney ma kłopoty. Przez koronawirusa przegapi trzy mecze
fot. PAP

O sporym pechu może mówić gwiazda Derby County Wayne Rooney. Klubowy kolega Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Chociaż jego test pokazał wynik ujemny, piłkarz został wysłany na 10-dniową izolację. W tym czasie jego drużyna rozegra 3 spotkania.

W piątek Derby przegrało przed własną publicznością z Watford 0:1. Cały mecz w barwach „Baranów” zagrał Rooney i jak się okazało, będzie to jego ostatni mecz w ciągu najbliższych dziesięciu dni. Wszystko przez kontakt z osobą chorą na Covid-19.
 
 
Dzień przed meczem dom 34-letniego napastnika miał odwiedzić znajomy, który wiedział, że będzie miał test na obecność Sars-CoV-2. Mimo to panowie spotkali się, a sprawę pogorszył pozytywny wynik kolegi. Sam Rooney również przeszedł test i mimo negatywnego rezultatu, nie może wrócić do zespołu. Według rozporządzeń brytyjskiego rządu i władz ligi piłkarz spędzi 10 dni w izolacji.
 
Rooney nie krył rozczarowania i złości. Na swoim Twitterze opublikował wpis, w którym poinformował, że jest zdrowy, ale przejdzie izolacje. Przyznał, że jest rozczarowany, że przegapi kluczowe mecze Derby County.
 
 
Podobnego zdania jest menedżer zespołu Philip Cocu. W rozmowie z radiem BBC przyznał, że strata takiego piłkarza w okresie, kiedy rozgrywają mecze co trzy dni, jest mocno odczuwalna.
 
- Nie tylko tracimy naszego kapitana, ale ważnego gracza. W ostatnich meczach było widać, że Wayne wraca do dyspozycji z okresu, kiedy dołączył do Derby – przyznał.
 
W specjalnym oświadczeniu klub poinformował, że Rooney będzie do dyspozycji trenera 31 października na mecz z AFC Bournemouth.
MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze