Wyjątkowy gość studia Polsatu Sport Premium. Puchar zawitał do Warszawy (WIDEO)

Piłka nożna
Wyjątkowy gość studia Polsatu Sport Premium. Puchar zawitał do Warszawy (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Już we wtorek rusza nowa edycja Ligi Mistrzów. Wyjątkowość nadchodzącego sezonu podkreśli niespodziewany gość, który pojawił się w studiu Polsatu Sport Premium, a w środę w towarzystwie kamer Telewizji Polsat zwiedzi Warszawę.

Już we wtorek rusza nowa edycja Ligi Mistrzów. Wyjątkowość nadchodzącego sezonu podkreślił niespodziewany gość, który pojawił się w studiu Polsatu Sport Premium, a w środę w towarzystwie kamer Telewizji Polsat zwiedzi Warszawę. To... puchar, po który dwa miesiące temu sięgnęli zawodnicy Bayernu Monachium, pokonując Paris Saint-Germain w wielkim finale rozgrywek.

Obecne trofeum Ligi Mistrzów ma 73,5 cm wysokości i - jak informuje UEFA - waży 11 kg. Wykonane jest ze srebra próby 925. Mimo prestiżu, jego wymiary są dość skromne. Dla porównania, nagroda w Premier League ma 104 cm wysokości.

 

Zobacz także: Polscy piłkarze w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2020/21


Zasada wprowadzona pod koniec lat 60. stanowiła, że puchar staje się własnością każdego klubu, który wygra rozgrywki pięć lub trzy razy z rzędu. Reguła została zmieniona przed sezonem 2008/09. Od 2009 roku zwycięzcy Ligi Mistrzów nie otrzymują prawdziwego trofeum, które pozostaje w posiadaniu UEFA. Zwycięskiej ekipie przyznawana jest pełnowymiarowa replika, z wygrawerowaną na niej nazwą klubu. Co ciekawe, trofeum nie może opuścić kraju klubu bez pisemnej zgody UEFA!


Grawerunek na oryginalnym trofeum Ligi Mistrzów brzmi: "Coupes Des Clubs Champions Européens". Wytłoczone jest na nim również logo UEFA.

 

 

W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów triumfowała ekipa Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium, która w wielkim finale pokonała 1:0 Paris Saint-Germain.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach. 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie