EBL: Arged BMSlam Stal bardzo wysoko wygrała z Kingiem Szczecin

32 punkty różnicy to deklasacja. W ekipie Kinga Szczecin mają o czym myśleć

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała z Kingiem Szczecin aż 91:59 (21:12, 22:18, 21:11, 27:18) w jedynym środowym spotkaniu 9. kolejki Energa Basket Ligi. Po 19 punktów dla gospodarzy zdobyli Josip Sobin oraz Jakub Garbacz. Najskuteczniejszy w zespole gości był Dominik Wilczek z 15 punktami. Wyróżnił się też Jakub Schenk z 10 punktami, pięcioma zbiórkami i czterema asystami. Po tym meczu obie drużyny mają na koncie sześć zwycięstw, ale King grał dziesięć, a Stal dziewięć razy.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniach Sobina prowadzili 7:2. Rywale z kolei mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Po późniejszych celnych rzutach Chrisa Smitha i Szymona Ryżka Arged BMSlam Stal prowadziła już dziewięcioma punktami. Po 10 minutach było 21:12.

W pewnym momencie drugiej kwarty zespół trenera Łukasza Majewskiego zanotował serię 13:0 i dzięki kolejnemu zagraniu Sobina prowadził aż 39:16. Szczecinianie w końcu zaczęli reagować, a lepiej prezentowali się Mateusz Zębski oraz Michael Fakuade. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:30.

W trzeciej kwarcie ostrowianie przede wszystkim starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Pod koszami absolutnie nie do zatrzymania był ciągle Sobin, po rzutach którego gospodarze prowadzili nawet 18 punktami. Pojedyncze akcje Dominika Wilczka czy Tre Busseya niewiele zmieniały. Dzięki akcji 2+1 Smitha po 30 minutach gospodarze byli zdecydowanie lepsi - 64:41.

Po "trójce" Jarosława Mokrosa w kolejnej części spotkania przewaga Arged BMSlam Stali wzrosła do 32 punktów. King nie był w stanie już nawiązać rywalizacji. Ostatecznie zespół z Ostrowa Wlkp. zwyciężył aż 32 punktami.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - King Szczecin 91:59 (21:12, 22:18, 21:11, 27:18)

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Josip Sobin 19, Jakub Garbacz 19, Jarosław Mokros 15, Chris Smith 14, Szymon Ryżek 11, James Florence 8, Taurean Green 3, Shawn King 2, Marcin Dymała 0, Marcin Pławucki 0, Kamil Nawrot 0.

King Szczecin: Dominik Wilczek 15, Jakub Schenk 10, Mateusz Zębski 8, Thomas Davis 7, Michael Fakuade 6, Tre Bussey 6, Mateusz Bartosz 4, Adam Łapeta 3, Cleveland Melvin 0, Jakub Kobel 0, Maciej Adamkiewicz 0.