Liga Mistrzów: Sensacja w Madrycie. Szachtar wygrał z Realem

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Szachtar Donieck pokonał Real Madryt. "Królewscy" byli zdecydowanymi faworytami, ale to drużyna z Ukrainy sprawiła niespodziankę i wygrała 3:2.

Jak w skrócie można podsumować pierwszą połowę? Real długo kreował swoje akcje, które finalnie nie wychodziły. Szachtar wykorzystywał to, wychodził z kontrą i szybko tracił piłkę. I tak w kółko. Z trzema wyjątkami z 28., 33. i 42. minuty, kiedy to padły gole dla Szachtara. Na listę strzelców wpisał się Tete, który uderzył w lewy dolny róg bramki. W zdobyciu drugiej bramki pomogli piłkarze Realu. Courtois odbił piłkę przed siebie po uderzeniu jednego z rywali, a Varane przez przypadek odbił piłkę przed siebie, a ta wpadła do siatki. Trzecią bramkę zdobył Solomon, który wykorzystał podanie Tete.

W pierwszej części "Królewscy" ewidentnie byli bez formy. Natomiast zespół z Ukrainy konsekwentnie grał swój futbol, który był nastawiony głównie na kontratak.

Po przerwie piłkarze z Madrytu prezentowali trochę lepszą formę, a już na pewno bardziej skuteczną. W 54. minucie Modric pokonał rywala strzałem z dystansu i zdobył kontaktową bramkę dla ekipy trenera Zinedine Zidane'a. Po chwili znów zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy. Tym razem Tete uderzył obok bramki i zmarnował setkę.

W 59. minucie szeregi "Królewskich" opóścił Jovi, a w jego miejsce wszedł Vinicius. Ten zaliczył kapitalne wejście. Jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się strzałem z okolicy szesnastego metra w lewy dolny róg bramki i golem. Bramkarz rywali był bez szans, a dzięki temu Real złapał kontakt.

Dwadzieścia minut później Tete strzelił gola, ale sędzia niedługo po tym odgwizdał spalonego. Minimalnego, ale jednak.

W końcówce nie brakowało emocji. Valverde był blisko wyrównania wyniku, kiedy uderzył mocno zza pola karnego, a Trubin przepuścił piłkę między swoimi nogami. Jednak po wideoweryfikacji sędzia zmienił decyzję i podyktował spalonego. Ostatecznie Ukraińska drużyna zwyciężyła 3:2.

Real Madryt - Szachtar Donieck 2:3 (0:3)

Bramki: dla Realu Madryt - Luka Modric (54), Junior Vinicius (59); dla Szachtara - Tete (29), Raphael Varane (33-samob.), Manor Solomon (42).

Real: Courtois – F. Mendy, Militao, Varane, Marcelo (C) – Modrić, Casemiro, Valverde – Rodrygo, Jović, Asensio.
Rezerwowi: Altube, Lunin – Nacho, Kroos, Benzema, L. Vázquez, Vinícius Júnior, Isco.

Szachtar: Trubin – Dodô, Chočolava, Bondar, Kornijenko – Marlos (C), Maycon – Tetê, Antônio, Solomon – Dentinho.
Rezerwowi: O. Ševčenko, Pjatow – Cipriano, Vitão, Mampasi, Gončaruk, Sudakov, Šostak, Vjunnik.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.