Liga Europy: Rangers FC górą w starciu grupowych rywali Lecha

James Tavernier wykorzystał rzut karny.

Piłkarze belgijskiego Standardu Liege przegrali ze szkockim Rangers FC 0:2 w meczu grupy D Ligi Europy. Występujący w tej samej grupie Lech Poznań uległ na inaugurację Benfice Lizbona 2:4.

Goście objęli prowadzenie w 19. minucie, kiedy James Tavernier wykorzystał rzut karny. Został on podyktowany po tym, jak piłka po uderzeniu głową Connora Goldsona po rzucie rożnym trafiła w rękę Noe Dussenne'a.

W drugiej połowie nad stadionem rozpętała się burza, a ulewny deszcz znacznie utrudniał grę zawodnikom obu zespołów. Już w doliczonym przez arbitra czasie gry wynik ustalił Anglik Kemar Roofe, który zaskoczył bramkarza gospodarzy Arnaud Bodarta strzałem dokładnie z... linii środkowej boiska.

Standard do czwartku był na własnym terenie niepokonany w europejskich pucharach od 15 spotkań. Ekipa z Glasgow za tydzień podejmie Lecha Poznań, a drużynę belgijską czeka wyjazd do Lizbony na mecz z Benfiką.

Standard Liege – Rangers FC 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 James Tavernier (19–karny), 0:2 Kemar Roofe (90+3).

Sędzia: Jakob Kehlet (Dania).